#10Yearschallenge چالش جدید و بسیار داغی است که چند روزی می‌شود شبکه‌های اجتماعی توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام را به شدت تحت تأثیر خود قرار داده است. داستان از آنجایی شروع شد که فیسبوک در پروژه هوش مصنوعی خود، با اشتراک گذاری تصاویر قدیمی کاربران به نوعی جرقه این چالش را زد و کاربران شبکه‌های اجتماعی با اشتراک گذاری عکسی از 10 سال قبل خود و امروز خود، گذر زمان در زندگی خود با دیگران را به اشتراک گذاشتند.

از همین رو و با پیروی از #10Yearschallenge ما تصمیم را بر آن داشتیم تا با بررسی صنعت موبایل و نگاهی به تاریخچه گوشی‌های هوشمند، شاهد تغییرات پرچمداران در طول این 10 سال باشیم. جالب اینجاست که اخیراً ثابت شده تاریخ در دنیای موبایل در حال تکرار است و گوشی‌های اسلایدری و تاشو دوباره پای خود را به بازار باز کرده‌اند. البته در این چالش از آنجاییکه بسیاری از سازندگان گوشی‌های هوشمند، هنوز محصول پرچمدار خود در سال 2019 را معرفی نکرده‌اند، تصمیم بر آن شد که بهترین محصول دهه قبلی آنها را با بهترین محصولی که حالا در بازار دارند مقایسه کنیم. از این رو در ادامه مطلب با هم نگاهی میندازیم به بهترین محصولات فعلی و دهه قبلی سازندگان گوشی هوشمند. با ما همراه باشد.

اپل

آیفون XS مکس – آیفون 3GS

آیفون XS مکس – آیفون 3GS

سامسونگگلکسی نوت 9 – گلکسی i7500

گلکسی نوت 9 – گلکسی i7500

HTC

اچ‌تی‌سی U12+ - اچ‌تی‌سی Hero

اچ‌تی‌سی U12+ – اچ‌تی‌سی Hero

سونی

اکسپریا XZ3 – اکسپریا X2 (سونی اریکسون)

اکسپریا XZ3 – اکسپریا X2 (سونی اریکسون)

ال‌جی

ال‌جی V40 – ال‌جی enV Touch

ال‌جی V40 – ال‌جی enV Touch

موتورولا

موتو Z3 – موتورولا Droid

موتو Z3 – موتورولا Droid

نوکیا

نوکیا 8 سیروکو – نوکیا N900

نوکیا 8 سیروکو – نوکیا N900

شما با کدامیک از گوشی‌های هوشمند دهه قبل لیست بالا خاطره داشتید؟ آیا گوشی قدیمی شما در این لیست وجود دارد و یا محصولی در این میان بوده که در آن زمان قصد خرید آن را داشتید اما هرگز موفق به تهیه آن نشدید؟ خاطرات جالب خود از دنیای گوشی‌های هوشمند در دهه قبل را با ما به اشتراک بگذارید.