مادربردهای جذاب ASRock B365 به طور رسمی معرفی شدند

پیش از آغاز سال میلادی 2019، زمزمه های معرفی چیپست میان رده از سوی اینتل مطرح شد؛ این چیپست با نام Intel B365، می توانست برخی از مشکلات فشار بر خطوط تولید 14 نانومتری های اینتل را از میان بردارد. حال شاهد معرفی رسمی مادربردهای شرکت های سازنده سخت افزار، با این تراشه هستیم. طی آخرین اقدام، ازراک چند مادربرد مبتنی بر این تراشه را معرفی کرده است.

((B365 Express بر اساس لیتوگرافی 22 نانومتری تولید شده و این مسئله احتمالا به دلیل فشار به خطوط تولید 14 نانومتری این کمپانی است. با این وجود توان حرارتی آن همچنان بر روی 6 وات باقی مانده است. اما اگر تصور کرده اید که با یک PCH میان رده و سطح پایین روبرو هستیم، باید بگوییم که در اشتباهید! بد نیست بدانید که B365 Express دارای مشخصاتی نزدیک به Z170 است. این PCH می تواند از 20 باس PCI-Express 3.0 پشتیبانی نماید. این در حالی است که B360 تنها از 12 مسیر باس مشابه پشتیبانی می کند. در نتیجه امکان اتصال رابط های U.2/M.2 در B365 فراهم می گردد.

بر اساس مشخصاتی که در ARK منتشر شده است، این تراشه نمی تواند به صورت کامل از پهنای باند 10 گیگابیتی USB 3.1 پشتیبانی نماید. همچنان 8 درگاه USB 3.0 با پهنای باند 5 گیگابیت در ثانیه، به همراه پشتیبانی از ME ورژن پایین تر از 12 نیز برای آن فراهم شده است. این پلتفرم نیز می تواند از ویندوز 7 پشتیبانی کرده و آن را اجرا نماید. B365 با 2 کانال رم، شامل 4 ماژول، 3 خروجی تصویر متفاوت و باس پر سرعت 8GT/s DMI3، به واقع همان Z170 است که اینتل تنها بخش اورکلاک را در آن مصدود کرده است.))

در حال حاضر این شرکت 5 مادربرد را با این تراشه معرفی کرده است که در دسته بندی مدل های PRO و Phantom Gaming قرار می گیرند. در مدل های گیمینگ شاهد استفاده از فناوری LED RGB هستیم که توسط برنامه اختصاصی Polychrome SYNC نیز مدیریت می گردد.