هواوی میت ۳۰ پرو با AirGlass و Super-sensing Camera ارایه خواهد شد

هفته پیش بود که در ترنجی خواندیم دوربین هواوی میت ۳۰ پرو طراحی ماتریسی و ویژگی‌های خاص فیلم‌برداری دارد. این دو نام تجاری جدید هواوی بود که برای احتمالا استفاده در میت ۳۰ ثبت شده بود. حالا دو نام تجاری دیگر که یکی مربوط به نمایشگر و دیگری مربوط به دوربین است نیز ثبت شده است. بر این اساس گفته می شود هواوی میت ۳۰ پرو با AirGlass و Super-sensing Camera ارایه خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

دو نام جدید برای استفاده در هواوی میت ۳۰ پرو

شرکت هواوی اخیرا دو نام جدید برای استفاده در گوشی جدید خود، هواوی میت ۳۰ پرو از جمله ایرگلس و دوربین سوپر سنسینگ ثبت کرده است. در نیمه دوم سال 2019 از گوشی های پرچمدار بسیاری مانند گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس و آیفون 11 رونمایی می شود. شرکت هواوی نیز قرار است از دو گوشی جدید، هواوی میت 30 و هواوی میت 30 پرو رونمایی کند.

هواوی اکنون حق اختراعات جدیدی را از آن خود کرده که تصویر بهتری از گوشی های جدید این شرکت ارائه می دهند. از جمله این ویژگی ها می توان به ایرگلس و دوربین سوپر سنسینگ اشاره کرد. گوشی های سری میت 30 قرار است به جای گوریلا گلس به محافظ صفحه ایرگلس مجهز شوند که حق اختراع آن متعلق به شرکت هواوی است.

علاوه بر این، گوشی های سری میت 30 به دوربین سوپر سنسینگ نیز مجهز خواهند شد. این دوربین برای اولین بار در پرچمداران سری P هواوی همچون هواوی P30 استفاده شده بود. پردازنده سیگنال تصویر (ISP) و چیپست کایرین 980 که در این گوشی ها وجود دارند نیز به نحوی با یکدیگر کار می کنند که 40 درصد نور بیشتری جذب کنند. این اتفاق می تواند تصاویر پرجزئیات تری را به ثبت برساند.

به استناد گزارش ها، این گوشی با ۴ سنسور دوربین در پشت عرضه خواهد شد که احتمالا دو یا سه عدد از آن ها 40 مگاپیکسلی هستند. دیافراگم دوربین اول بین 1.4 و 1.6 متغیر است. این دوربین همچنین به ویژگی جدیدی به نام Cine Lens مجهز است که هنگام ضبط فیلم کاربرد دارد. دوربین دوم نیز سنسوری 40 مگاپیکسلی است؛ با این تفاوت که زاویه دید 120 درجه و دیافراگم f/1.7 دارد. این دوربین نیز به ویژگی Cine Lens مجهز است.

دوربین سوم دوربینی تله فوتو و 8 مگاپیکسلی با قابلیت زوم 5 برابر است. هنوز جزئیاتی در رابطه با دوربین چهارم فاش نشده؛ با این حال به نظر می رسد این دوربین به سنسور ToF مجهز باشد.

به استناد گزارش ها، گوشی های سری هواوی میت 30 در ماه اکتبر رونمایی می شوند و کاربران می توانند آن ها را از نوامبر سال جاری میلادی خریداری کنند. در حالی که مدل های 4G این گوشی ها در اکتبر رونمایی می شوند، احتمال دارد که مدل 5G این محصولات در ماه دسامبر رونمایی شوند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که هواوی میت ۳۰ پرو می تواند دستگاه جذابی باشد؟