حق اختراع شیائومی برای موبایل با پنل خورشیدی برای شارژ را ببینید

یک رویا در تمام ما شاید مشترک باشد و آن اینکه از وابستگی به پریز برق بی نیاز شویم. در حال حاضر چنین اتفاقی ممکن نیست اما اگر بشود به روش دیگری که نیاز به هزینه خاصی ندارد گوشی خود را مجددا و در مواقعی که لازم است شارژ کنیم مسلماً اتفاق بسیار جالبی رخ خواهد داد؛ روشی که شیائومی پیشنهاد کرده می‌تواند در این مورد به کمک ما بیاید. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا حق اختراع شیائومی برای موبایل با پنل خورشیدی برای شارژ را ببینید.

حق اختراع شیائومی برای موبایل با پنل خورشیدی

حق اختراع شیائومی برای موبایل با پنل خورشیدی

وبسایت مشهور Let’sGoDigital که یکی از مشهورترین وبسایت‌ها در زمینه لو دادن برنامه‌های آینده و پتنت‌های شرکت‌های فعال در حوزه اسمارت‌فون و فناوری است به تازگی به تصاویری از یک پتنت جذاب ثبت شده توسط شیائومی دست یافته است.

این پتنت شامل گوشی هوشمندی با نمایشگر تمام صفحه در جلو و پنل سلول خورشیدی در پشت دستگاه شده که می‌تواند برای شارژ مجدد دستگاه به صورت خودکار اقدام کند. این پنل در واقعی شارژر خورشیدی خواهد بود که به صورت سرخود روی دستگاه قرار گرفته و می‌تواند در مواقع نیاز بدون نیاز به شارژرهای معمولی آن را شارژ کند.

دوربین سلفی زیر نمایشگر برای این موبایل شیائومی

نکته جالب این است که شیائومی مکانیزم مکانیکی، بریدگی و یا حتی حفره را برای جای دادن دوربین سلفی این دستگاه روی نمایشگر صورت نداده و با این اوصاف باید بگوییم این دستگاه قصد دارد از دوربین سلفی زیر نمایشگر استفاده کند.

همچنین محل خاصی نیز برای سنسور اثر انگشت روی آن دیده نمی‌شود و دوباره این مورد نیز القا کننده این پیام است که شیائومی سنسور اثر انگشت را نیز به زیر نمایشگر منتقل کرده تا هیچ عامل مزاحمی در طراحی ظاهری دستگاه نبینیم.

به صورت پیش‌فرض اگر این شرکت بخواهد سلول‌های خورشیدی را در پشت بدنه جای دهد باید شاهد افزایش ضخامت بدنه به طرز قابل توجهی شویم؛ چرا که فناوری ساخت این پنل‌ها هنوز توانایی تولید پنل‌های با ضخامت کم را ندارد.

نکته دیگر این است که شیائومی در این راه تنها نیست و شرکت‌هایی مانند ال جی و سامسونگ نیز پیش از این اقدام به ساخت گوشی‌های همراه با پنل‌های سلول خورشیدی برای شارژ مجدد دستگاه نموده بودند.

شیائومی

شیائومی

برای مثال در سال 2010 شرکت ال جی اولین گوشی مجهز به شارژر خورشیدی سرخورد خودش را معرفی کرد که عملیات شارژ از طریق کاوری مجهز به پنل خورشیدی صورت می‌گرفت و برای اینکه بتوانید دو دقیقه با گوشی خود صحبت کنید باید گوشی را به مدت 10 دقیقه تحت تابش نور مستقیم قرار می‌دادید.

البته اگر چه این زمان بسیار زیاد و نه چندان کاربردیست ولی دقت داشته باشید که نزدیک به ۹ سال پیش چنین ایده‌ای پیاده‌سازی شده بوده است و مسلماً این روزها این فناوری پیشرفت بیشتری به خود دیده و در صورت ساخت محصول نهایی می‌توانیم کیفیت بالاتر و راندمان بیشتری در شارژ خورشیدی را از آن شاهد باشیم.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید شیائومی موفق شود یک دستگاه تجاری مناسب با ویژگی پنل خورشیدی ارایه کند؟