گلکسی اس ۱۱ با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی ارایه خواهد شد

شش روز پیش بود که در ترنجی دیدم حسگر تصویر ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ با فیلم برداری 6K رسما معرفی شد. تغییراتی اساسی در سامسونگ گلکسی اس ۱۱ به وقوع خواهد پیوست. به عنوان نمونه باید به افزایش باورنکردنی رزولوشن سنسور اصلی دوربین گلکسی اس ۱۱ اشاره کرد. امروز خبر می رسد که گلکسی اس ۱۱ با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی ارایه خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

گلکسی اس ۱۱ با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی

حسگر تصویر ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ

سامسونگ از سنسور دوربین موبایل 108 مگاپیکسلی خود رونمایی کرد و دنیای فناوری را در بحت و حیرت فرو برد. این در حالی است که بعد از رونمایی سنسورهای دوربین جدید سامسونگ با رزولوشن 64 مگاپیکسل و 48 مگاپیکسل، اولین گوشی‌ های هوشمند مجهز به آ‌ن‌ها رفته رفته در حال توسعه هستند. به همین دلیل انتظار نداشتیم اولین گوشی مجهز به سنسور دوربین موبایل 108 مگاپیکسلی سامسونگ به زودی رونمایی شود.

البته تا پیش از رونمایی سامسونگ گلکسی اس 11،شیائومی اولین گوشی مجهز به دوربین موبایل 108 مگاپیکسلی را روانه بازار خواهد کرد، چرا که سنسور دوربین موبایل جدید غول کره‌ای، در همکاری با این شرکت چینی توسعه پیدا کرده و آن‌ها قصد دارند از این سنسور زودتر در یک محصول تجاری استفاده کنند. شیائومی به طور واضح، از برنامه خود برای عرضه یک گوشی هوشمند مجهز به سنسور Isocell Bright HMX تا انتهای سال 2019 خبر داده است.

حسگر تصویر ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ با فیلم برداری 6K رسما معرفی شد

برای نخستین مرتبه در طول تاریخ فناوری، رزولوشن یک سنسور دوربین موبایل از 100 مگاپیکسلی فراتر می‌رود. اندازه عکس‌های به ثبت رسیده با حداکثر وضوح تصویر Isocell Bright HMX برابر 12032 در 9024 پیکسل خواهد بود!

به ادعای Ice Universe، افشاکننده قابل اعتماد اخبار گجتی در توییتر، سامسونگ سنسور نام برده را در گوشی گلکسی اس 11 به کار خواهد برد. اگرچه هنوز زمان رونمایی از اولین پرچمدار این شرکت در سال میلادی آینده مشخص نیست، اما با اطمینان، تا بهار 2020 قادر به خرید آن نخواهیم بود.

بر اساس ادعای جدید شیائومی، به لطف وضوح تصویر بسیار بالای Isocell Bright HMX می‌توان عکس‌هایی در ابعاد یک بیلبورد تبلیغاتی با آن به ثبت رساند! به عقیده این شرکت چینی، افزایش چشم‌گیر جزئیات در تصاویر به ثبت رسیده توسط دوربین گوشی های هوشمند تنها مزیت استفاده از سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی جدید سامسونگ نیست، بلکه دست کاربران را بیشتر از قبل برای نشان دادن خلاقیت باز می‌کند.

شیائومی همچنین معتقد است افزایش توانایی دوربین برای گرفتن عکس‌هایی باکیفیت حین عدم وجود نور کافی در محیط، یکی دیگر از مزیت‌های بسیار مهم استفاده از سنسور دوربین موبایل Isocell Bright HMX به شمار می‌رود. این سنسور، حتی در زمان بزرگنمایی روی سوژه نیز قادر به ثبت تصویر در یک رزولوشن بالا خواهد بود. به ادعای شیائومی، در زمان زوم دو برابری دوربین، رزولوشن نهایی عکس به 27 مگاپیکسل کاهش پیدا می‌کند.

یکی دیگر از ادعاهای قبلی Ice Universe درباره دوربین سامسونگ گلکسی اس 11 پشتیبانی آن از زوم اپتیکال 10 برابری بود. این قابلیت نیز جدید نبوده و پیش از این در گوشی اوپو رینو 10 ایکس زوم به کار رفته است، اما انتظار داریم سامسونگ راهکار اختصاصی خود را به این منظور ارائه کند.

فکر می کنید که گلکسی اس ۱۱ باید به این رزلوشن مجهز شود؟

نوشته گلکسی اس ۱۱ با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی ارایه خواهد شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.