چیپست کایرین ۹۹۰ (Kirin 990) هواوی از فیلم برداری 4K به نرخ ۶۰ فریم برثانیه پشتیبانی می کند

چیپست کایرین ۹۸۰ تاریخ ۳۱ آگست سال گذشته رسما معرفی شد و ما با هم در ترنجی با آن آشنا شدیم. این چیپست یک پیشرفت ویژه برای هواوی به شمار می رفت چون اولین‌های زیادی را برای چینی‌ها به همراه داشت. هر چند انتظار نمی رود که کایرین ۹۹۰ ارتقا بسیار اساسی نسبت به کایرین ۹۸۰ باشد اما این به آن معنا نیست که خبر خوب پیرامون آن نداریم. چیپست کایرین ۹۹۰ (Kirin 990) هواوی از فیلم برداری 4K به نرخ ۶۰ فریم برثانیه پشتیبانی می کند و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

چیپست کایرین ۹۹۰ (Kirin 990) هواوی

چیپست کایرین ۹۹۰ (Kirin 990) هواوی

تقریبا ۹ ماه پیش بود که در ترنجی خواندیم چیپست کایرین ۹۹۰ با مودم 5G ساخت هوآوی Balong 5000 معرفی می شود. به نظر می رسد که این یک شایعه صحیح بوده و علاوه بر آن امروز اطلاعات رسمی از چیپست Kirin 990 هواوی لو رفته که به امکان ضبط ویدیوهای 4K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اشاره می کند.
گوشی های سری هواوی P20 و P30 به دوربین های قدرتمندی مجهز شده اند که تصاویر باکیفیتی را ثبت می کنند. در حالی که دسترسی به این کیفیت نیاز به سنسورهای قدرتمند دارد، از پردازنده های مورد استفاده در آن ها نیز نمی توان چشم پوشی کرد. قدرت گوشی های سری هواوی P20 توسط چیپست کایرین ۹۷۰ و گوشی های سری هواوی P30 توسط پردازنده کایرین ۹۸۰ تامین می شود. این پردازنده ها قادر به ضبط ویدیوهای 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه نیستند.

هواوی به تازگی اعلام کرده چیپست Kirin 990 قادر به ضبط ویدیوهای 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه است. این پردازنده قدرت گوشی های سری میت ۳۰ را تامین می کند، بنابراین کاربران در این محصولات می توانند به چنین قابلیتی دسترسی پیدا کنند. سال های گذشته شاهد حضور این ویژگی در گوشی های شرکت های دیگر بودیم.

اپل اولین شرکتی بود که این قابلیت را به گوشی های آیفون ۸ آیفون ۸ پلاس و آیفون X اضافه کرد. بعد از این برند، شرکت کوالکام این ویژگی را به پردازنده اسنپدراگون 845 اضافه کرد که نتیجه آن، پشتیبانی گوشی های سری گلکسی اس 9 سامسونگ از فیلمبرداری با رزولوشن 4K و نرخ 60 فریم بر ثانیه بود.

تاریخ معرفی هواوی میت ۳۰ (Huawei Mate 30) احتمالا ۲۸ شهریور خواهد بود

شایعات به رونمایی از گوشی های سری میت ۳۰ در تاریخ ۲۸ شهریور اشاره می کنند. هواوی اعلام کرده گوشی انعطاف پذیر Mate X و گوشی های نسل آینده سری P به چیپست کایرین 990 مجهز می شوند. این پردازنده توسط معماری 7 نانومتری توسعه یافته و از مودم Balong 5000 5G بهره می برد. انتظار می رود چیپست Kirin 990 در مقایسه با نسل گذشته خود 10 درصد عملکرد بهتر و 10 درصد مصرف انرژی کمتری داشته باشد.

نظر شما چیست؟ منتظر کایرین ۹۹۰ هستید؟ فکر می کنید چرا چیپست های هواوی از نظر توان فیلم برداری عموما عقب تر از رقبا هستند؟

نوشته چیپست کایرین ۹۹۰ (Kirin 990) هواوی از فیلم برداری 4K به نرخ ۶۰ فریم برثانیه پشتیبانی می کند اولین بار در ترنجی پدیدار شد.