افزایش واردات موبایل به کشور احتمال کاهش قیمت را بالا برد

طبق اعلام کانال رسمی اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری) در ماه مرداد مجموعا ۹۰۰ هزار دستگاه گوشی وارد کشور شده که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون بی‌سابقه بوده است. اما آیا این حجم انبوه گوشی واردشده به کشور می‌تواند بر قیمت‌های بالای این روزهای بازار موبایل تاثیری بگذارد؟ پاسخ مثبت است و گویا افزایش واردات موبایل به کشور احتمال کاهش قیمت را بالا برده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

افزایش واردات موبایل به کشور

واردات موبایل

ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه، در همین رابطه با بیان اینکه در شرایط فعلی تنها مسافر واقعی امکان رجیستر کردن تلفن همراه را دارد، گفت: با توجه به شرایط کاهش و ثبات نرخ ارز و تامین نیاز بازار از طریق واردکنندگان رسمی، قیمت تلفن همراه در هفته‌های آینده روند نزولی به خود خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه گفت:

همانطور که در گذشته بارها تکرار شده اگر سهم قابل توجهی از نیاز بازار از طریق واردکنندگان تامین شود، در پی افزایش میزان عرضه، قیمت تلفن همراه روند نزولی به خود می‌گیرد. یکی از مهمترین مولفه‌های تاثیرگذار بر قیمت تلفن همراه، ارزش نرخ ارز به ویژه دلار است که در چند وقت گذشته با ثبات نرخ ارز و روند کاهشی آن، قیمت تلفن همراه نسبت به گذشته روند نزولی به خود گرفته است.

حجم انبوه گوشی‌های واردشده در مرداد ماه را می‌توان مدیون آسان‌تر شدن شرایط واردات برای شرکت‌های واردکننده دانست. البته طبق اعلام رسمی سامانه همتا، عرصه برای ورود شرکت‌های جدید هم فراهم است. البته صرفاً با دو اقدام: دریافت کارت بازرگانی و ضمانت خدمات پس از فروش.

مسلماً عرضه گوشی‌های وارد شده به کشور و تداوم واردات می‌تواند تاثیر محسوسی در کاهش قیمت گوشی داشته باشد. اما آفت بازار موبایل انبار کردن گوشی‌های موبایل و عرضه قطره‌چکانی آن‌ها است. در چنین شرایطی تنها کاهش قیمتی را شاهد نخواهیم بود؛ بلکه افزایش محسوس قیمت موبایل را مشاهده خواهیم کرد.

شما شاهد کاهش قیمت موبایل بوده اید؟

نوشته افزایش واردات موبایل به کشور احتمال کاهش قیمت را بالا برد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.