حق اختراع گوشی لول شدنی ال جی را ببینید

ال‌جی به تازگی پتنت جدیدی را به ثبت رسانده است که آن یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش رول شدنی را مشاهده می‌کنیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا حق اختراع گوشی لول شدنی ال جی را ببینید.

حق اختراع گوشی لول شدنی ال جی

حق اختراع گوشی لول شدنی ال جی

در سال‌ها گذشته شرکت‌های بزرگ مانند سامسونگ و هواوی در تلاش بودند تا گوشی‌های تاشو خود را روانه بازار کنند و در حال حاضر گوشی تاشو گلکسی فولد سامسونگ در کره جنوبی عرضه شده است و انتظار می‌رود که تا پایان سال جاری میلادی، هواوی گوشی تاشو میت ایکس را به بازار جهانی عرضه کند. در این بین ال‌جی هم چند پتنت در زمینه ساخت و طراحی گوشی‌های هوشند تاشو به ثبت رسانده بود، اما به دلیل فروش ضیف گوشی‌های هوشمند این برند، ال‌جی تصمیم گرفت تا پروژه ساخت گوشی تاشو خود را متوقف کند.

ال‌جی یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه تولید صفحه نمایش‌های منعطف OLED به شمار می‌رود و سال گذشته برای اولین با از اولین تلویزیون رول شدنی جهان رونمایی کرد و هم اکنون این محصول با قیمت سرسام آوری در بازار عرضه شده است. حال به نظر می‌رسد که ال‌جی به دنبال استفاده از فناوری تلویزیون رول شدنی در گوشی‌های هوشمند است و در همین راستا به تازگی پتنت جدیدی را در دفتر مالکیت معنوی کره جنوبی برای گوشی هوشمند مجهز به صفحه نمایش رول شدنی، منتشر کرده است.

در ابتدا اکثر کارشناسان ساخت تلویزیون رول شدنی را غیر ممکن می‌دانستند و معتقد بودند که این محصول در حد یک نمونه آزمایشی باقی خواهد ماند، اما ال‌جی بر خلاف نظر عموم، این محصول را تولید و به صورتی تجاری به بازار عرضه کرد؛ با توجه به این موضوع، ساخت گوشی هوشمند با صفحه نمایش رول شدنی چندان غیر ممکن به نظر نمی‌رسد.

پتنت ال‌جی برای گوشی هوشمند رول شدنی بسیار جذاب است، زیرا صفحه نمایش این گوشی هوشمند می‌تواند تا دو مرتبه به دور بدنه اصلی رول شود و کاربر می‌تواند ابعاد مورد نیاز خود برای صفحه نمایش را انتخاب و به همان میزان آن را باز کند. البته این محصول فرا تر از یک گوشی هوشمند است و صفحه نمایشی با ابعاد یک تبلت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. احتمال عرضه این محصول خاص در آینده نزدیک بسیار کم است و ساخت این محصول کاملاً به شرایط بازار گوشی‌های هوشمند شرکت ال‌جی دارد.

منتظر گوشی لول شدنی ال جی هستید؟

نوشته حق اختراع گوشی لول شدنی ال جی را ببینید اولین بار در ترنجی پدیدار شد.