طراحی متفاوت برای گوشی تاشو موتورولا ریزر دیده شد

چهارماه پیش بود که در ترنجی رندر گوشی تاشو موتورولا ریزر (Motorola RAZR) را دیدیم. طبق تصاویر موجود در یک پتنت تازه، شاید گوشی انعطاف پذیر موتورولا ریزر ۲۰۱۹ (Motorola RAZR) ساختار تاشوی دوگانه داشته باشد؛ به طوری که روی دو محور افقی خم شود. طراحی متفاوت برای گوشی تاشو موتورولا ریزر دیده شد و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

طراحی متفاوت برای گوشی تاشو موتورولا ریزر

طراحی متفاوت برای گوشی تاشو موتورولا ریزر

گوشی‌های منعطف که حول یک محور عمودی تا می‌شوند (چه به سمت داخل، چه به سمت خارج)، خیلی ضخیم و کشیده هستند؛ ضمن اینکه حمل کردن‌شان در جیب هم چندان راحت نیست. نمونه‌اش سامسونگ گلکسی فولد و هواوی میت ایکس که البته هنوز وارد بازار نشده‌اند. اما نتیجه‌ی تا شدن روی محور کوتاه‌تر افقی، دستگاهی است که شباهت بیشتری به گوشی‌های کامپکت دارد. این چیزی است که به گوشی انعطاف پذیر موتورولا ریزر نسبت می‌دهند؛ محصولی که در اواخر سال 2019 یا اوایل 2020 از راه خواهد رسید.

طبق شایعات موجود، اندازه صفحه نمایش آن در حالت باز شده 6.5 یا 6.2 اینچ خواهد بود. یک نمایشگر ثانویه کوچک هم در بخش بیرونی، برای مشاهده نوتیفیکیشن‌ها و اطلاعات مهم وجود خواهد داشت. اما ظاهر دستگاه چگونه خواهد بود؟ شاید شبیه آنچه که در این تصاویر شماتیک دیده می‌شود.

پتنت جدید لنوو (کمپانی مادر موتورولا)، طراحی متفاوتی را از پتنت‌های قبلی نشان می‌دهد: یک گوشی منعطف که نه روی یک محور افقی مرکزی؛ بلکه روی دو محور افقی تا می‌شود.

طراحی متفاوت برای گوشی تاشو موتورولا ریزر

طراحی متفاوت برای گوشی تاشو موتورولا ریزر

به نظر می‌رسد لنوو در پنل پشتی، هیچ فضایی را برای تعبیه نمایشگر دوم باقی نگذاشته است؛ اما یادمان نرود که این‌ها فقط رندرهایی از یک پتنت هستند و محصول نهایی، می‌تواند مهندسی و طراحی متفاوتی داشته باشد.

گمانه‌زنی‌ها از میان‌رده بودن گوشی انعطاف پذیر موتورولا ریزر حکایت دارند؛ چرا که ظاهرا فاقد چیپست پرچمدار و باتری بزرگ است. باید دید این استراتژی موتورولا چگونه جواب خواهد داد؛ آن هم در حالی که گوشی‌های منعطف سامسونگ و هواوی، با سخت افزار رده بالا (و البته گران) در راه هستند. گلکسی فولد و میت ایکس، به ترتیب قیمتی در حدود 2000 و 2500 دلار دارند. برای موتورولا Razer اما حداکثر قیمت 1500 دلار را می‌توان معقول دانست.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که این طرح برای گوشی تاشو می تواند جذاب باشد؟

نوشته طراحی متفاوت برای گوشی تاشو موتورولا ریزر دیده شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.