سامسونگ گلکسی اس ۱۱ با دو نمایشگر ارایه خواهد شد؟

شرکت چینی ZTE یکی از تازه شناخته شده ترین شرکت‌ها در زمینه ارائه فناوری‌های جدید به دنیای تکنولوژی است. این شرکت سال گذشته اولین گوشی هوشمند خود با دو نمایشگر را روانه بازار کرد و اخیراً هم گوشی Nubia Z20 را با همین مشخصه معرفی کرده و به‌زودی راهی بازار می‌کند. حالا به نظر می‌رسد که این سبک طراحی به غیر از مصرف کنندگان توجه دیگر شرکت‌های سازنده گوشی را نیز به خود جلب کرده که سامسونگ یکی از آنها است. حق اختراعی از سامسونگ منتشر شده که دو نمایشگر دارد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم آیا سامسونگ گلکسی اس ۱۱ با دو نمایشگر ارایه خواهد شد؟

گلکسی اس ۱۱ با دو نمایشگر

غول کره‌ای دنیای فناوری جهان که به‌تازگی توانسته مسائل مربوط به اولین گوشی هوشمند خود با نمایشگر تاشو، یعنی Galaxy Fold را حل و فصل کند و این دستگاه را با موفقیت روانه بازار کند، حالا در اندیشه به کار گرفتن خلاقیتی دیگر در دنیای گوشی‌های هوشمند است و آن چیزی نیست جز استفاده از نمایشگر دوم در قاب پشتی گوشی. تکنولوژی‌ای که تا چند سال پیش در حد طرح‌های مفهومی بود اما نوبیا آن را به مرحله اجرا درآورد.

نمایشگرهای تمام صفحه چالشی ادامه‌دار

استفاده از ناچ در بالای نمایشگر، حفره‌ای دورن نمایشگر و حتی نمایشگر دوم همگی راهکارهایی هستند که برای دستیابی به نمایشگرهای تمام صفحه مورد استفاده قرار گرفته‌اند. البته سامسونگ برای گوشی‌ای مانند Galaxy A80 از راهکار عجیب و متفاوتی استفاده کرد که آن دوربین‌های بالاجهنده چرخشی بود. سامسونگ از این راهکار برای تبدیل دوربین‌های اصلی گوشی به دوربین سلفی استفاده کرد و اگر بخواهیم منصفانه به ماجرا نگاه کنیم این استراتژی نه خیلی جالب بود و نه مورد استقبال قرار گرفت. اما نوبیا Z20 با وجود نمایشگر دوم، به‌طور کلی دوربین سلفی را از ماجرا حذف کرد.

گوشی زد تی ای نوبیا زد ۲۰ (Nubia Z20) با دو نمایشگر، اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس و قیمت زیر ۵۰۰ دلار رسما معرفی شد

شاید به همین دلیل است که سامسونگ تصمیم گرفته تا مفهوم نمایشگر دوگانه را کشف کرده و خودش شخصاً آن را تجربه کند. وبسایت هلندی LetsGoDigital نمونه تصاویری از پتنت‌های ثبت شده توسط سامسونگ تحت عنوان Galaxy Dual-Sided Smartphone را منتشر کرده است که نشان می‌دهد این شرکت برنامه‌ای برای تولید گوشی هوشمندی با دو نمایشگر دارد. در تصاویر مشخص است که نمایشگر اصلی این دستگاع تقریباً تمام صفحه است و به غیر از بلندگو و یک سنسور در حاشیه بالا، عنصر دیگری ندارد. در قاب پشتی اما کمی پایین‌تر از دوربین‌ها و فلش، نمایشگر ثانویه جای گرفته است که از نظر ابعاد کوچکتر از نمایشگر اولیه است.

اما آیا این پتنت برای گلکسی S11 خواهد بود؟ اینکه سامسونگ بخواهد نسل بعدی پرچمدار خود را با دو نمایشگر روانه بازار کند، کمی عجیب و حتی بعید به نظر می‌رسد. احتمال باورپذیرتر اینست که سامسونگ احتمالاً این ایده خود را در خانواده Galaxy A اجرایی خواهد کرد.

نوشته سامسونگ گلکسی اس ۱۱ با دو نمایشگر ارایه خواهد شد؟ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.