می دانیم که تنها چند روز دیگر با معرفی دو گوشی پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال گوگل فاصله دازیم٬ بد نیست اشاره‌ای به تفاوت‌هایی که این دو نسخه با یکدیگر دارند کنیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم پیکسل ۴ ایکس ال و پیکسل ۴ چه تفاوت هایی خواهند داشت؟

پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال

پیکسل ۴ نارنجی

چند روز دیگر٬ رویداد بزرگ پیکسل گوگل برگزار می‌شود و غول جستجوی جهان از دو گوشی جدید خانواده پیکسل ۴ خود پرده برداری می‌کند. طی چند ماه گذشته کم در مورد این محصولات صحبت نشده است٬ مگر آنکه بخواهید خانواده پیکسل ۴ را با یکدیگر مقایسه کنید. به تازگی اطلاعات تازه‌ای به دست ما رسیده است که می‌تواند به برخی از وجه‌های این دو محصول و تفاوت‌هایی که دو گوشی پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال با یکدیگر دارند٬ اشاره کند.

شکی در این نبود که گوگل بخواهد این دو گوشی را با تفاوت‌هایی نسبت به یکدیگر روانه‌ی بازار کند. یکی از این تفاوت‌ها٬ اندازه‌ی نمایشگر و ابعاد کلی دو دستگاه است. مرکز قدرت دو گوشی یکسان است٬ ظاهرا گوگل از نسخه‌ی اصلی تراشه‌ی اسنپدراگون 855 (و نه مدل پلاس) به همراه 6 گیگابایت رم و یک هسته‌ی عصبی به نام “Pixel Neural Core” در این گوشی‌ها استفاده خواهد کرد که ماشین یادگیری و قابلیت‌های مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی نظیر پردازش عکس دوربین را مدیریت می‌کند.

پیکسل ۴

پیکسل ۴

با این حال شباهت‌ها به همین جا ختم می‌شود. مدل کوچک‌تر از یک نمایشگر با وضوح کمتر و یک باتری 2800 میلی‌آمپر ساعتی بهره می‌برد که این باتری نسبت به پیکسل 3 سال گذشته کوچک‌تر شده است. این درحالیست که باتری پیکسل 4 ایکس ال نسبت به پیکسل 3 ایکس ال بزرگ‌تر خاهد بود. این درحالیست که یک نمایشگر بزرگ‌تر 5.7 اینچی روی قاب پیکسل 4 سوار شده است که می‌تواند نرخ رفرش 90 هرتزی را ارائه کند. هرچند این مشخصات فنی قدرتمندتر می‌توانند بیشتر نیز ظرفیت باتری را خالی کنند٬ اما گوگل به لطف بهینه‌سازی شگفت انگیز نرم افزاری خود در این بخش معجزه خواهد کرد.

محتویات جعبه پیکسل ۴

محتویات جعبه پیکسل ۴

اما در آخر باید به تصویری اشاره کنیم که محتویات داخل جعبه‌ی دو گوشی خانواده Pixel 4 را افشا می‌کند. بر اساس آنچه که در این تصویر می‌بینید٬ یک جفت ایرباد ٬USB-C آداپتور تبدیل USB-C به جک 3.5 میلی‌متری٬ دفترچه٬ سوزن سیم کارت٬ شارژر٬ سیم شارژ و خود گوشی در داخل جعبه قرار دارند.

نظر شما درباره پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال چیست؟ منتظر آن ها هستید؟

نوشته پیکسل ۴ ایکس ال و پیکسل ۴ چه تفاوت هایی خواهند داشت؟ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.