تاریخ عرضه نوکیا ۹.۱ باز هم به تعویق افتاد. این محصول احتمالا تا بهار ۹۸ ارایه شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

نوکیا ۹.۱

شرکت فنلاندی نوکیا از چند ماه پیش ساخت گوشی نوکیا 9.1 PureView را آغاز کرده است. قرار بود که مراحل آماده سازی این محصول در تابستان 2019 پایان یابد، اما یک مشکل کوچک در ماژول دوربین، باعث شد تا تاریخ عرضه آن تا سه ماهه چهارم سال میلادی به تعویق بیافتد. حال خبر رسیده که این محصول تا قبل از سال 2020، آمادگی ورود به بازار را نخواهد داشت.

طبق گزارش های Nokia anew، گوشی نوکیا 9.1 PureView احتمالا در سه ماهه دوم سال 2020 روانه بازار می شود. این یعنی شرکت نوکیا احتمالا تا قبل از ماه آوریل، اسمارت فون جدید خود را به دنیا معرفی نمی کند. ظاهرا علت به تعویق افتادن این امر، زمانبندی نامناسب و عدم توانایی شرکت نوکیا جهت رقابت با برندهای دیگر بوده است. همانطور که می دانید، شرکت هایی نظیر سامسونگ، اپل، گوگل، هواوی و وان پلاس، به تازگی پرچمداران جدید خود را وارد بازار کرده اند. این موضوع می تواند میزان فروش محصولات نو را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد.

باز هم نوکیا و باز هم پرچمدار با چیپست

اسنپدراگون ۸۵۵

اسنپدراگون ۸۵۵

گوشی نوکیا ۹.۱ از پردازنده اسنپدراگون ۸۵۵ بهره می برد. این در حالی است که اکثر پرچمدارانی که در اوایل سال 2020 عرضه می شوند، مجهز به اسنپدراگون 865 هستند. البته به تعویق افتادن تاریخ عرضه گوشی نوکیا به HMD گلوبال این اجازه را می دهد تا مراحل آماده سازی نسخه مجهز به اسنپدراگون 865 را نیز به اتمام برساند. بدین ترتیب برخی از قطعات سخت افزاری گوشی نیز باید بهینه سازی شوند.

اگر نوکیا 9.1 PureView مجهز به اسنپدراگون 865 در اوایل سال میلادی جدید آماده ورود به بازار شود، آنگاه می توان گفت که توانایی رقابت با محصولاتی همچون گلکسی S11 سامسونگ، هواوی P40 پرو، گلکسی نوت 11 و پیکسل 5 گوگل را پیدا خواهد کرد.

نظر شما چیست؟ منتظر نوکیا ۹.۱ هستید؟

نوشته عرضه نوکیا ۹.۱ تا بهار ۹۸ به تعویق افتاد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.