افزایش نارضایتی کاربران از کیفیت اینترنت در ایران

سرویس ارایه شده توسط شرکت‌های اینترنتی همواره معترضانی دارد و نتایج سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ نشان می‌دهد، بیشترین شکایات کاربران از خدمات اینترنت اپراتورها در حوزه کیفیت سرویس است. همچنین افزایش نارضایتی کاربران از کیفیت اینترنت در ایران را برای برخی ارایه دهنده ها شاهدیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

کاهش کیفیت اینترنت ایران

سرعت و کیفیت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه است؛ در حال حاضر سامانه جامع رسیدگی و پاسخگویی به شکایات شبکه‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفته تا کاربران با مراجعه به این سامانه اعتراضات خود نسبت به خدمات اپراتورها را با ذکر مکان جغرافیایی اعلام کرده و منتظر پیگیری موضوع از طرف رگولاتوری باشند.

از طرفی اداره کل حفاظت از حقوق مصرف‌کنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گزارش ماهانه سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مشترکان خدمات ارتباطی (سامانه ۱۹۵) تا پایان مهر ماه سال جاری را منتشر کرده است.

شکایات ثبت‌شده در سامانه سپاس حاکی از آن است که بیشتر این شکایات، در حوزه خدمات اینترنتی هستند، همان‌طور که چندی پیش هم سید محمد امامی – مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی – اعلام کرده بود که بیشترین شکایت مشترکین مربوط به حوزه اینترنت است.

آمار شکایات از کیفیت اینترنت مخابرات

آمار شکایات از کیفیت اینترنت مخابرات

آمار شکایات از کیفیت اینترنت مخابرات

مهم‌ترین نتایج حاصل از تحلیل داده‌های استخراج‌شده حاکی از ‌آن است که تعداد کل شکایت‌های ثبت‌شده از شرکت مخابرات ایران در بازه مهر ماه نسبت به شهریور ماه سال جاری ۹.۳ درصد کاهش داشته است. بیشترین شکایت مشترکین در حوزه اینترنت از شرکت مخابرات ایران به پشتیبانی و ارائه خدمات اختصاص دارد.

آمار شکایات از کیفیت اینترنت همراه اول

آمار شکایات از کیفیت اینترنت همراه اول

آمار شکایات از کیفیت اینترنت همراه اول

همچنین در اپراتور همراه اول، تعداد کل شکایت‌های ثبت‌شده در بازه مهرماه نسبت به شهریورماه سال جاری ۱۵.۷ درصد افزایش داشته است. بیشترین شکایت مشترکان در حوزه اینترنت از شرکت همراه اول در حوزه اینترنت در بازه شهریور و مهر ماه به کیفیت سرویس اختصاص دارد.

آمار شکایات از کیفیت اینترنت ایرانسل

آمار شکایات از کیفیت اینترنت ایرانسل

آمار شکایات از کیفیت اینترنت ایرانسل

در اپراتور ایرانسل، شکایات ثبت‌شده بدین صورت است که تعداد کل شکایت‌های ثبت‌شده از در بازه مهرماه نسبت به شهریورماه سال جاری ۱۲.۶ درصد افزایش داشته است. بیشترین شکایت‌های ثبت‌ شده مشترکان در حوزه اینترنت از این شرکت نیز به کیفیت سرویس اختصاص دارد.

آمار شکایات از کیفیت اینترنت رایتل

آمار شکایات از کیفیت اینترنت رایتل

آمار شکایات از کیفیت اینترنت رایتل

همچنین در اپراتور رایتل، تعداد کل شکایت‌های ثبت‌شده در بازه مهر ماه نسبت به شهریورماه سال جاری، ۳۶.۶ درصد کاهش داشته است و بیشترین شکایت‌های مشترکان در حوزه اینترنت از شرکت رایتل به کیفیت سرویس اختصاص دارد.

شما از کدام ارایه دهنده اینترنت استفاده می کنید؟ دلیل انتخاب شما چیست و آیا از انتخاب خود راضی هستید؟

نوشته افزایش نارضایتی کاربران از کیفیت اینترنت در ایران اولین بار در ترنجی پدیدار شد.