پنج روز پیش بود که در ترنجی خواندیم یک گوشی ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ در دست توسعه است. امروز اما گفته می شود که اولین گوشی ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ احتمالا میان رده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

اولین گوشی ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ

دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی

خیلی ها احتمال می دادند که دوربین‌های موجود در گوشی‌های هوشمند از 64 مگاپیکسل فراتر نخواهند رفت، سامسونگ از یک سنسور ISOCELL Bright HMX رونمایی کرد که وضوح تصویر آن به ۱۰۸ مگاپیکسل می‌رسد.

همین موضوع موجب شد یک استاندارد جدید در گوشی‌های هوشمند شکل بگیرد. در حال حاضر شیائومی تنها گوشی‌سازی است که از این سنسور استفاده می‌کند، اما احتمالا این موضوع در چند ماه آینده دستخوش تغییر خواهد شد. زیرا سامسونگ پشتیبانی از دوربین با وضوح ۱۰۸ مگاپیکسل را در کدهای اپلیکیشن دوربین خود اضافه کرده است.

یکی از کاربران وب‌سایت XDA به نام Max Weinback در بررسی کدهای نسخه آزمایشی اپلیکیشن دوربین سامسونگ، متوجه شده است که این برنامه می‌تواند از دوربین‌هایی با وضوح 12000 در 9000 پیکسل نیز پشتیبانی کند.

در واقع این وضوح مربوط به سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ است. از آن‌جا که سامسونگ پشتیبانی از این دوربین را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است، به نظر می‌رسد که مراحل توسعه یک گوشی مجهز به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی در حال انجام باشد.

شیائومی می نوت ۱۰ پرو یا همان می CC9 پرو و شیائومی می میکس آلفا تنها گوشی‌هایی هستند که از دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ استفاده می‌کنند. اگرچه هنوز نمی‌دانیم کدام مدل آینده سامسونگ به این دوربین مجهز خواهد بود، اما در شایعات آمده است که محصولات سری گلکسی اس 11 می‌توانند نخستین مدل‌های سامسونگ با دوربین 108 مگاپیکسلی باشند.

همانند شیائومی سی سی ۹ پرو احتمالا گوشی جدید سامسونگ نیز با ادغام پیکسل‌ها، تصاویری با وضوح 27 و یا حتی 12 مگاپیکسل را از این سنسور 108 مگاپیکسلی تولید می‌کند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید میان رده ۱۰۸ مگاپیکسلی برای شما جذاب است؟

نوشته اولین گوشی ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ احتمالا میان رده است اولین بار در ترنجی پدیدار شد.