حق اختراع شیائومی برای گوشی تاشو : می میکس آلفا را باز کن!

شیائومی می میکس آلفا دستگاه جاه طلبانه ای بود اما حقیقیتا شخصا آن را دستگاه دوست داشتنی برای خرید خودم نمی بینم. اکثر کاربرانی که آشناییت به دستگاه نداشند وقتی آن را می دیدند فکر می کردند که یک گوشی تاشو است. به نظر می رسد شیائومی چنین ایده ای هم داشته است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا حق اختراع شیائومی برای گوشی تاشو را ببینید، من به آن می گویم می میکس آلفا را باز کن!

حق اختراع شیائومی برای گوشی تاشو

حق اختراع شیائومی برای گوشی تاشو

به تازگی شرکت شیائومی حق اختراع جدیدی را از یک گوشی تاشو به ثبت رسانده است که از دو بخش تا می‌شود و بر روی آن از دوربین چهارگانه استفاده شده است.

شرکت شیائومی اخیرا دو حق اختراع برای گوشی‌های تاشو به ثبت رسانده بود که حق اخترع اول اول از مکانیزم تاشو مشابه گوشی موتورولا ریزر استفاده می‌کرد و در پتنت دوم صفحه نمایش از دو بخش تا می‌شد. حال به تازگی شرکت شیائومی پتنت جدیدی را در دفتر مدیریت ملی مالکیت معنوی چین به ثبت رسانده است که در آن شاهد یک گوشی هوشمند با قابلیت تا شدن از دو بخش هستیم که به دوربین چهارگانه مجهز شده است.

حق اختراع گوشی تاشو شیائومی با شباهت به موتورولا ریزر

البته باید توجه داشته باشید که شیائومی در سال‌ها اخیر پتنت‌هایی بسیاری را برای گوشی‌ تاشو و گوشی‌های هوشمند به ثبت رسانده است، اما ثبت پتنت تضمینی برای عرضه تجاری محصول نیست و در اکثر مواقع این پتنت‌ها به مرحله تولید نسخه آزمایشی هم نمی‌رسند. ظاهر نهایی پتنت جدیدی شیائومی در حالتی که کاملاً تا شده است، بسیار شبیه به گوشی Mi Mix Alpha با صفحه نمایش دور تا دور است.

دوربین گوشی می میکس آلفا در مرکزیت دستگاه قرار نگرفته بود، زیر تمام بدنه دستگاه را صفحه نمایش تشکیل می‌داد؛ به همین منظور شیائومی ماژول دوربین را در قسمت کناری دستگاه قرار داده بود تا فضای بیشتری را برای صفحه نمایش اختصاص دهد. در پتنت جدید گوشی تاشو شیائومی هم شاهد طراحی مشابه Mi Mix Alpha هستیم.

شیائومی می میکس آلفا (Mi Mix Alpha) با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی و طراحی عجیب و جذاب با قیمت ۲۸۱۰ دلار معرفی شد

خط‌های موج دار در این پتنت، نشان دهنده طراحی مکانیزم تاشو این محصول هستند. اگر شیائومی تصمیم به تولید این پتنت بگیرد، برای محافظ از صفحه نمایش آن باید مانند سامسونگ و هواوی از محافظ پلیمری استفاده کند که مقاومت چندان بالایی در مقابل ضربه ندارد؛ البته چاره دیگری هم وجود ندارد، زیرا فعلاً راهکار بهتری برای محافظت از صفحه نمایش‌های تاشو وجود ندارد.

در پتنت گوشی تاشو شیائومی، هیچ خروجی برای شارژ دستگاه و هیچ دکمه‌ای تنظیم صدا و خاموش و روشن کردن آن وجود ندارد؛ البته این موضوع چندان عجیب نیست و این تصاویر مربوط به طرح اولیه گوشی تاشو شیائومی است و هدف آن به نمایش گذاشتن نحوه عملکرد مکانیزم تاشو است. به گفته منابع آگاه، اولین گوشی تاشو شیائومی در سه ماهه دوم سال 2020 معرفی می‌شود، اما فعلاً مشخص نیست که شیائومی کدام پتنت را برای ساخت گوشی تاشو خود برگزیده است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این طراحی برای گوشی تاشو بعدی شیائومی جذاب است؟

نوشته حق اختراع شیائومی برای گوشی تاشو : می میکس آلفا را باز کن! اولین بار در ترنجی پدیدار شد.