سامسونگ اولین شرکتی بود که نمایشگر لبه خمیده را به بازار ارایه کرد. همچنین سامسونگ طراحی یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش فوق خمیده را ثبت اختراع کرد. انحنای لبه‌های این نمایشگر نه تنها در دو طرف، بلکه به بالا و پایین هم می‌رسد و نوعی پنل سه‌بعدی را ایجاد می‌کند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا حق اختراع سامسونگ برای موبایلی با نمایشگر چهارلبه خمیده را مرور کنیم.

حق اختراع سامسونگ

حق اختراع سامسونگ

مدت‌هاست که سامسونگ، موبایل‌هایی با صفحه نمایش خمیده می‌سازد. از آنجایی که این کمپانی دارای تکنولوژی ساخت نمایشگر است؛ می‌توان انتظار داشت که نوع جدیدی از پنل را در آینده نزدیک معرفی کند. البته تضمینی وجود ندارد صفحه نمایش فوق خمیده (مانند آنچه که در این تصاویر می‌بینیم) وارد بازار موبایل شود.

به هر حال سامسونگ برای این پتنت در ماه مارس ۲۰۱۹ از طریق USPTO (اداره ثبت اختراعات و اسامی تجاری ایالات متحده) اقدام کرد و به تازگی این اختراع به نامش ثبت شد.

در تصاویر می‌بینیم که صفحه نمایش فوق خمیده دستگاه، به هر چهار سمت آن امتداد می‌یابد؛ چیزی که افزایش سطح نمایشگر را در پی دارد. آنتن گوشی، در لبه‌های بالایی و پایینی کار گذاشته شده است. در لبه‌‌ی کناری نیز آیکون‌ها و دکمه‌های کنترل موسیقی را می‌توان دید؛ تقریبا مشابه آنچه که در هواوی میت ۳۰ پرو وجود دارد.

اما فارغ از این پتنت، پیش‌تر نمایشگر آبشاری را هم در ویوو نکس ۳ دیده بودیم؛ در آن گوشی هوشمند لبه‌های خمیده صفحه نمایش، از دو طرف تا روی فریم دستگاه امتداد دارد. یک مثال دیگر از نوآوری در تکنولوژی نمایشگر را در شیائومی می میکس آلفا می‌توان دید؛ چیزی که به اصطلاح، صفحه نمایش فراگیر (Surround Display) خوانده می‌شود و دورتادور دستگاه را پوشش می‌دهد.

نظر شما چیست؟ منتظر این موبایل عجیب سامسونگ هستید؟

نوشته حق اختراع سامسونگ برای موبایلی با نمایشگر چهارلبه خمیده اولین بار در ترنجی پدیدار شد.