اعلام آمادگی ایران خودرو برای تولید خودرو هیبریدی با یک شرط بزرگ

دیروز بود که در ترنجی درباره اینکه سمند هیبریدی و ال ۹۰ هیبریدی چرا تولید نشدند، گپ زدیم. امروز اما شاهد اعلام آمادگی ایران خودرو برای تولید خودرو هیبریدی با یک شرط بزرگ هستیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

خودرو هیربدی ایران خودرو

پیش فروش ایران خودرو

معاون مرکز تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌ خودرو، از آغاز مطالعات امکان‌ سنجی برای طراحی و توسعه محصولات هیبریدی و برقی خبر داد.

کیانوش پورمجیب درباره یک شرط مهم نیز صحبت کرده است:

در صورت فراهم شدن زیرساخت‌های لازم،‌ پروژه‌های مرتبط با توسعه محصولات هیبریدی و برقی نیز آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش قابل توجه مصرف سوخت محصولات ایران خودرو در سال‌های اخیر گفت:

هم‌اکنون مصرف سوخت محصولات این خودروساز مطابق با معیارهای استاندراد کشور است،‌ با این وجود ایران‌خودرو در تلاش است تا با اجرای پروژه‌های ارتقای خانواده موتورهای فعلی، مصرف سوخت محصولات را در حدود یک لیتر کاهش دهد. این شرکت درحال حاضر پروژه ارتقای خانواده موتورهای XU و EF را در دستور کار دارد.

پورمجیب اضافه کرد: توسعه خانواده موتور کم مصرف سه سیلندر از جمله اقدامات زیربنایی ایران‌خودرو در حوزه کاهش مصرف سوخت بوده است که متاسفانه به دلیل تحریم‌های بین‌المللی صنعت خودرو، اجرای این پروژه تاحدودی دچار چالش شد، اما با تدابیر اتخاذ شده و با تکیه بر توان‌مندی شرکت‌های دانش‌بینان داخلی تلاش می‌شود تا اجرای این پروژه نیز به مسیر اصلی خود بازگردد.

وی طراحی و تولید موتور دیزل با مصرف 4/9 لیتر در هر صد کیلومتر پیمایش را از دیگر اقدامات زیربنایی انجام شده توسط ایران‌خودرو در حوزه مصرف سوخت برشمرد و افزود:

در صورت صدور مجوزهای لازم از سوی سازمان‌های متولی صنعت خودروی کشور، ایران‌خودرو آمادگی دارد تا تولید محصولات جاری را با موتور دیزل عملیاتی کند.

ساینا برقی را در نمایشگاه خودرو تهران ببینید

شاید بپرسید سایپا در زمینه تولید خودرو هیبریدی یا برقی چه تلاشی کرده است؟ باید بگویم که از آن ها ده ماه پیش ساینا برقی را در نمایشگاه خودرو تهران دیدیم.

نظر شما چیست؟ تب و تاب تولید خودرو هیبریدی برای روزهای اول افزایش قیمت بزنین و سهمیه بندی است؟

نوشته اعلام آمادگی ایران خودرو برای تولید خودرو هیبریدی با یک شرط بزرگ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.