حسگر تصویر Bright Night برای دوربین گلکسی اس ۱۱ استفاده خواهد شد؟

دوربین گلکسی اس ۱۱ مطمئنا یکی از بخش های بسیار مهم این دستگاه خواهد بود که شایعات زیادی هم درباره آن وجود دارد. مثلا اینکه دوربین گلکسی اس ۱۱ به قابلیت Space Zoom مجهز خواهد شد یا دوربین گلکسی اس ۱۱ به نسل دوم دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی این شرکت مجهز می شود و حتی اینکه دوربین گلکسی اس ۱۱ فناوری ISOCELL Motion را خواهد داشت. امروز اما شایعه جدیدی منتشر شده و در ادامه با هم در ترنجی که آیا حسگر تصویر Bright Night برای دوربین گلکسی اس ۱۱ استفاده خواهد شد؟

حسگر تصویر Bright Night برای دوربین گلکسی اس ۱۱

حسگر تصویر Bright Night برای دوربین گلکسی اس ۱۱

سامسونگ به تازگی برند تجاری تازه‌ای را با عنوان «Bright Night Sensor» به ثبت رسانده است که گفته می‌شود مربوط به نسل جدیدی از سنسورهای عکاسی این شرکت است و قرار است برای اولین بار در گوشی‌های گلکسی 11 مورد استفاده قرار بگیرد.

سامسونگ در تاریخ ۷ آذر نشان تجاری جدیدی را به ثبت رسانده است که به زعم گزارش‌های منتشر شده، معرف نسل جدید از سنسورهای عکاسی این شرکت است و قرار است برای اولین بار در نسل جدید از گوشی‌های پرچمدار این شرکت رونمایی شوند. سامسونگ در گذشته از عنوان Bright Night برای معرفی حالت شب از دوربین گوشی‌های گلکسی ۱۰ استفاده کرده اما اکنون به نظر می‌رسد در نظر دارد یک سنسور عکاسی را با عنوان جدیدی که از این نام گرفته شده است روانه بازار کند.

حسگر تصویر Bright Night

حسگر تصویر Bright Night

با توجه به انتخاب این نام به نظر می‌رسد که این سنسور قادر است در موقعیت‌های تاریک یا در هنگام شب به ثبت تصاویر و ویدیوهای بهتر کمک کند. چندی پیش تصاویری از گوشی‌ گلکسی اس ۱۱ منتشر شد که نشان می‌داد باید در این گوشی شاهد حضور یک دوربین پنج‌گانه قدرتمند باشیم. به نظر می‌رسد یکی از این سنسورها قرار است عنوان Bright Night Sensor را یدک بکشد و به صورت ویژه قابلیت‌هایی را برای ثبت بهتر تصاویر در موقعیت‌های تاریک در اختیار داشته باشد. به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که این سنسور جدید حداقل در یکی از گوشی‌های گلکسی اس ۱۱ یا گلکسی اس ۱۱ پلاس مورد استفاده قرار بگیرد.

هنوز اطلاعاتی از اینکه این سنسور جدید چگونه کار می‌کند در دسترس نیست؛ اما به نظر می‌رسد این سنسور دارای قابلیت فوکوس خوکار لیزری است. قابلیتی که چندی پیش گزارش‌هایی به حضور آن در دوربین اصلی گوشی‌های گلکسی اس ۱۱ اشاره کرده بودند.

فیلم برداری گلکسی اس ۱۱ رزلوشن 8K را پشتیانی می کند

با توجه به اینکه تا زمان معرفی و عرضه گوشی‌های گلکسی اس ۱۱ زمان زیادی باقی مانده است، هنوز اطلاعات زیادی در مورد ویژگی‌ها و قابلیت‌های دوربین آن‌ها در دسترس نیست. شایعات نشان می‌دهند که این گوشی‌های پرچمدار دارای یک دوربین پنج‌گانه هستند که سنسور اصلی آن‌ها وضوح ۱۰۸ مگاپیکسلی را در اختیار دارد.

گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهند که سنسور Telephoto این دوربین قادر است بزرگ‌نمایی اپتیکی 5 برابری را در اختیار کاربران بگذارد. به احتمال فراوان در این دوربین، سنسورهای دیگری نیز برای اندازه‌گیری عمق اجسام و همچنین ثبت تصاویر با استفاده از زاویه دید بالا به کار گرفته خواهند شد.

در دوربین گوشی‌های گلکسی اس ۱۱ حضور سنسور پنجم کمی عجیب به نظر می‌رسید که اکنون با توجه به گزارش‌های جدید می‌توان گفت مربوط به ثبت تصاویر در موقعیت‌های تاریک است. گفته می‌شود در کنار دو گوشی گلکسی اس 11 و 11 پلاس، گوشی دیگری با عنوان گلکسی اس 11e نیز معرفی خواهد شد که همچون دو گوشی نوت 10 و گلکسی اس 10، دارای یک دوربین اصلی سه‌گانه است.

منتظر گلکسی اس ۱۱ هستید؟ فکر می کنید چه قابلیتی از این دستگاه شما را بیشتر جذب کند؟

نوشته حسگر تصویر Bright Night برای دوربین گلکسی اس ۱۱ استفاده خواهد شد؟ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.