آیا پیامرسان سروش به عنوان پایگاه هماهنگی اغتشاشگران استفاده شده است؟

می دانیم که به دلیل افزایش ناگهانی قیمت بنزین اعتراضاتی صورت گرفت که در نهایت به عنوان اعتشاشات اعلام شد و به هر شکل، اینترنت برای عدم گسترش این حرکت قطع شد. در ابتدا اینترنت کاملا قطع بود اما حدودا یک روز بعد اینترنت داخلی وصل شد. به این ترتیب همه به دنبال پیامرسان داخلی بودند و سروش یکی از معروف ترین آن ها بود. حالا یکی از روزنامه نگارها مدعی شده که این پیامرسان داخلی برای هماهنگی اغتشاشگران استفاده شده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم آیا پیامرسان سروش به عنوان پایگاه هماهنگی اغتشاشگران استفاده شده است؟

پیامرسان سروشبه عنوان پایگاه هماهنگی اغتشاشگران

سروش پلاس

روزنامه نگار یاشار سلطانی در توییتی اعلام کرد:

بر اساس یک گزارش رسمی #پیام_رسان_سروش متعلق به #صداوسیما بعنوان بستر سازماندهی اعتراضات و اغتشاشات اخیر معرفی شده است.

البته شایان ذکر است که در حال حاضر نام پیام رسان سروش به “سروش پلاس” تغییر کرده است.

در مقابل اما مخالفان این ادعای سطلانی نیز ادعاهای جالبی دارند. برای مثال مجید در پاسخ به این توییت می گوید:

اینها تبلیغه برای امن جلوه دادن و استفاده دیگران از اون. اگه من یک سگ داشته باشم که بگیر باشه و ببندم تو حیاط کسی پرسید میگم این بی بخار دفعه قبلی دزد اومد واق واق نکرد!

برخی هم متعقدند اگر چنین اتفاقی افتاده باشد مشخصا ارتباط اغتشاشگران قابل ردیابی بوده و نمی توان گفت که پیام رسان داخلی سبب آشوب شده است.

به هر صورت متاسفانه هیچ منبع موثقی برای این ادعا وجود ندارد و فعلا در همین حد باقی می ماند. نظر شما چیست؟ فکر می کنید که واقعا آیا پیامرسان سروش به عنوان پایگاه هماهنگی اغتشاشگران استفاده شده است یا خیر؟ آیا این مانور تبلغاتی برای امن نشان دادن سروش است یا واقعا چنین اتفاقی رخ داده است؟

شایان ذکر است که در مدت قطع بودن اینترنت بین الملل اکثر پیام رسان های داخلی به شدت کند و گاها غیرقابل استفاده بودند.

نوشته آیا پیامرسان سروش به عنوان پایگاه هماهنگی اغتشاشگران استفاده شده است؟ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.