اگر از تلفن های عمومی استفاده کنید می دانید که این روزها بزرگترین معضل درباره آن ها نبود کارت تلفن است. کارت های تلفن به دلیل عدم توانایی شارژ شدن پس از مصرف دور انداخته می شوند و اصلا روش منطقی به نظر نمی رسد. شرکت مخابرات ایران اما به تازگی امکان شارژ کردن کارت تلفن عمومی را فراهم کرده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا آموزش شارژ کردن کارت تلفن عمومی را داشته باشیم.

شرکت مخابرات ایران به منظور دسترسی آسان کاربران تلفن همگانی به کارت‌های قابل شارژ ، طرح به روزرسانی تلفن‌های همگانی را به اجرا در آورده و تماس از طریق تلفن‌های همگانی در صورت فعال‌سازی کارت‌های تلفن، به راحتی و با قابلیت شارژ مجدد امکان‌پذیر خواهد بود.

سیدمجید صدری با بیان این که تماس از طریق تلفن همگانی فقط در صورت فعال سازی کارت‌های تلفن امکان پذیر است، تصریح کرد: زیرساخت‌های بسیار مناسبی در حوزه تلفن ثابت در سراسر کشور برقرار شده است و در همین راستا از ظرفیت دستگاه‌های هوشمند تلفن همگانی در طرح جدید استفاده و بهینه‌سازی می شود.

وی افزود: مشتریان برای فعال‌سازی کارت‌های تلفن قدیمی می‌توانند به مراکز مخابراتی مراجعه کنند و پس از ثبت کارت تلفن به نام مشتری، رمز ۴ رقمی به کارت تلفن اختصاص می‌یابد و در صورتی که مشتریان کارت تلفن جدید خریداری کنند، آن کارت به نام مشتری ثبت و رمز ۴ رقمی به کارت تلفن اختصاص می یابد.

آموزش شارژ کردن کارت تلفن عمومی

مشتریان می توانند برای شارژ کردن کارت تلفن عمومی می توانند به سه روش زیر عمل کنند:

  • ۱- به سایت شرکت مخابرات ایران به آدرس www.tci.ir
  • ۲- مراجعه به مراکز مخابراتی
  • ۳- کد دستوری ستاره ۲۰۲۰ مربع

اما نحوه استفاده از کارت های تلفن عمومی قابل شارژ چگونه است؟

نحوه استفاده از کارت تلفن عمومی شارژی:

  1. ۱- مشترکان باید ابتدا کارت تلفن خود را در کارت خوان تلفن همگانی قرار دهید
  2. ۲- در این قسمت پیام “در حال ارزیابی اعتبار کارت” مشاهده می‌شود
  3. ۳- سپس باید رمز چهار رقمی خود را وارد کنند
  4. ۴- بعد از مشاهده پیام “لطفا شماره گیری کنید”

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین اضافه کرد: در روش جدید به‌روزرسانی سعی شده است که کاربران تلفن‌های همگانی همچنان از کارت‌های تلفن در اختیار خود، استفاده و بعد از اتمام اعتبار آن بتوانند نسبت به شارژ و استفاده مجدد از آن اقدام کنند. با توجه به قابل شارژ بودن کارت های تلفن، از دور انداختن کارت پس از اتمام شارژ مشترکان خودداری شود.

در صورتی که مشترک هنگام استفاده از کارت تلفن خود پیام “کارت غیر مجاز می باشد” را در دستگاه تلفن همگانی مشاهده کرد، لازم است برای حل مشکل به مراکز مخابراتی مراجعه کند.

صدری در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که بخش عمده‌ای از کارکرد تلفن‌های همگانی مربوط به بخش‌های متراکم و گروه های خاص جمعیتی مانند خوابگاه‌ها، پادگان‌ها و مکان‌های مشابه است، شرکت مخابرات ایران در تلاش است تا با استفاده از تمام امکانات خود، ارتباطات هم‌وطنان را در سراسر کشور به بهترین شکل ممکن و در راستای تحقق شعار ارتباطی فراگیر، به صورت پایدار نگاه دارد.

نظر شما چیست؟ به نظر یک راه حل منطقی و مورد نیاز برای کارت تلفن عمومی ارایه شده است.

نوشته آموزش شارژ کردن کارت تلفن عمومی اولین بار در ترنجی پدیدار شد.