دو ماه پیش بود که در ترنجی خواندیم زمان عرضه پلی استیشن ۵ (Play Station 5) مشخص شد. بر اساس آن خبر تعطیلات شروع سال نو میلادی ۲۰۲۰ تاریخ عرضه پلی استیشن ۵ خواهد بود. زمان معرفی اما با زمان عرضه متفاوت است. امروز گفته می شود که شاید زمان معرفی پلی استیشن ۵ در نمایشگاه CES 2020 باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

زمان معرفی پلی استیشن ۵

زمان معرفی پلی استیشن ۵

دو هفته پیش شرکت «مایکروسافت» در جریان The Game Awards 2019 کنسول و یا به عبارت بهتر کنسول‌های بازی نسل نهم خود موسوم به Xbox Series X را معرفی کرد؛ اطلاعات سخت افزاری چندانی از آن ارائه نشده و تنها شاهد ظاهر، کنترلر و برخی اطلاعات از توان آن بودیم. در نتیجه بعید است که «سونی» که از مایکروسافت عقب مانده و اجازه بدهد که کنسول جدید Xbox برای مدت طولانی در معرض توجهات قرار گیرد.

برخی منابع با توجه به اطلاعات روزهای اخیر، احتمال می‌دادند که سونی کنسول بازی پلی استیشن ۵ را در جریان کنفرانس اختصاصی خود در CES 2020 معرفی کند؛ این اطلاعات پس از اطلاعیه رسمی سونی، قوت گرفته است. سونی در اطلاعیه که به تازگی منتشر شده است، گفت: آینده در حال آمدن است؛ در CES 2020 سونی از یک چشم انداز منحصر به فرد از آینده رونمایی خواهد کرد. ما خلاقیت و فناوری را مجدداً ترکیب کرده تا احساسی جدید را به شما ارائه دهیم؛ احساسی که تا کنون هرگز تجربه نکرده‌اید.

با توجه به این اعلامیه، احتمال معرفی کنسول بازی PS5 در CES 2020 و گفته‌های این منابع قوت می‌گیرد. در صورتی که سونی PS5 را در CES 2020 معرفی نکند، باید دست کم چند ماه را در انتظار یک مراسم جدی دیگر مانده و بعید است که استراتژی رقابتی این شرکت ژاپنی چنین ایده‌ای را در سر داشته باشد.

به نظر می رسد امسال لاس‌وگاس بسیار جذاب باشد. منتظر پلی استیشن ۵ هستید؟

نوشته شاید زمان معرفی پلی استیشن ۵ در نمایشگاه CES 2020 باشد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.