به نظر می رسد سامسونگ می خواهد گلکسی اس ۱۰ لایت را با ویژگی خاصی وارد بازار کند. گفته می شود لرزشگیر دوربین گلکسی اس ۱۰ لایت از گلکسی اس ۱۰ پلاس هم بهتر خواهد بود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

لرزشگیر دوربین گلکسی اس ۱۰ لایت

گلکسی نوت ۱۰ لایت

سامسونگ از گلکسی اس ۶ به این سو دیگر تصمیم ارایه نسخه لایت یا مینی پرچمداران خود را ملقی کرد. حالا اما احتمالا این تصمیم با گلکسی اس ۱۰ بازگشته است.

گلکسی اس ۱۰ لایت و گلکسی نوت ۱۰ لایت نسخه‌های ضعیف‌تر گلکسی اس ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ هستند که احتمالا در تاریخ ۲۰ دی ماه رونمایی خواهند شد. تا کنون اطلاعات زیادی در مورد این دستگاه‌ها منتشر شده و تقریبا می‌توان گفت که از همه مشخصات آن مطلعیم. اما اخیرا موسسه Ice Universe که به عنوان معتبرترین منبع اخبار سامسونگ و محصولات این شرکت نیز شناخته می‌شود، جزئیات جدیدی را در توییتر به اشتراک گذاشت.

گلکسی اس ۱۰ لایت از فناوری لرزشگیر اپتیکال بی نظیری بهره‌مند خواهد بود که حتی از گوشی‌های پرچم‌دار فعلی نیز بهتر است.
طبق معمول، هیچ شک و تردیدی در مفهوم توییت وجود ندارد و خب جای هیچ بحثی هم باقی نمی‌ماند. به وضوح اعلام شده گوشی گلکسی اس ۱۰ لایت، بهترین فناوری لرزشگیر اپتیکال را در خود جای داده که حتی از نمونه‌های بکار رفته در پرچم‌داران فعلی نیز بهتر است. باید افزود که OnLeaks در توییت اخیر خود ادعا کرد سامسونگ فناوری لرزشگیر اپتیکال بکار رفته در گلکسی اس ۱۰ لایت را Super Steady OIS می‌نامد.

لرزشگیر Super Steady OIS گلکسی اس ۱۰ لایت

از متن توییت می‌توان دریافت که این فناوری تا کنون در هیچ گوشی هوشمندی پیاده نشده! دوربین‌های GoPro معمولا به خاطر کاربردی که دارند، به فناوری بسیار پیشرفته لرزشگیر نیز مجهز شده‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ از دوربین‌های این شرکت برای فناوری جدید خود الهام گرفته!

بخش دیگری از این توییت به این نکته اشاره داشت که این قابلیت از نمونه استفاده شده در هر پرچم‌دار دیگری بهتر است و خب چون در مورد سامسونگ حرف می‌زنیم، قطعا باید آیفون ۱۱ پرو را به عنوان یکی از آن‌ها در نظر بگیریم. یکی از مولفه‌های بسیار شاخص آیفون‌ ۱۱ پرو، توانایی بالای این محصول در ثبت ویدئو است که آن را هم تا حد زیادی مدیون لرزشگیر فوق‌العاده خود است. بنابراین اگر یک محصول با پسوند لایت از گوشی‌های سامسونگ بتواند لرزشگیری بهتر از آن داشته باشد، این یعنی امسال سامسونگ قدم بسیار بزرگی در تولید گوشی‌های هوشمند برداشته است!

حال سوالی که پیش می‌آید این است که چرا سامسونگ همچین قابلیت شگفت‌انگیزی را با یک محصول از سری لایت معرفی می‌کند؟ سری بعدی گوشی‌های گلکسی اس در پایان ماه فوریه معرفی می‌شوند. یعنی کمتر از دو ماه دیگر! بنابراین می‌توان تصور کرد که این محصولات نیز از چنین لرزشگیری استاده می‌کنند که خب اگر در حد و اندازه‌های تعریفی که از آن می‌شود ظاهر شود، قابلیتی بسیار مهم و در خورد یک پرچم‌دار خواهد بود. اما خب معرفی آن با یک گوشی هوشمند ارزان قیمت کمی غیر منطقی است!

شاید سامسونگ بخواهد با عرضه چنین قابلیتی در گوشی گلکسی اس ۱۰ لایت که مسلما قبلیت‌های کمتری از گلکسی اس ۱۱ (گلکسی اس ۲۰) دارد، به نوعی تجربه محدودی از آن را برای کاربران به ارمغان بیاورد و کاربر برای تجربه کامل آن مجاب شود گوشی جدید را تهیه کند. این مورد می‌تواند منطقی باشد چون در این صورت، دو محصول هیچ مانعی سر راه فروش یکدیگر قرار نخواهند داد.

نظر شما چیست؟ لرزشگیر دوربین چقدر برای شما اهمیت دارد؟

نوشته لرزشگیر دوربین گلکسی اس ۱۰ لایت از گلکسی اس ۱۰ پلاس هم بهتر خواهد بود اولین بار در ترنجی پدیدار شد.