جدیدترین موبایل های سامسونگ قادر به ضبط ویدیو‌ در حالت تنظیمات حرفه ای دوربین بودند اما متاسفانه طی چند بروزرسانی اخیر، سامسونگ این قابلیت را تنها به بخش عکاسی اختصاص داده است و فیلم برداران موبایلی این را دوست ندارند. اگر شما هم اینطور فکر می کنید احتمالا برای شما فیلم برداری حرفه ای دوربین گلکسی اس ۲۰ می تواند جذاب باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

فیلم برداری حرفه ای دوربین گلکسی اس ۲۰

سامسونگ

پس از بررسی‌های عمیق در بروزرسانی رابط کاربری One UI 2.0 که برای گلکسی نوت ۹ عرضه شده بود توسعه دهندگان XDA متوجه حضور قابلیت Pro در بخش دوربین این رابط شده‌اند و به همین منظور شایعاتی در خصوص بازگشت این ویژگی با رونمایی سامسونگ از گلکسی اس ۲۰ شکل گرفته است.

با بازگشت این ویژگی شما قادر خواهید بود تا برخی از المان‌های اساسی دوربین دستگاه مانند EV، ISO و موارد دیگر را به راحتی کنترل کنید. همانطور که گفته شد این ویژگی قبلا در گوشی‌های پرچمدار سامسونگ حضور داشته است و امیدواریم با عرضه گلکسی اس 20 شاهد ارائه بروزرسانی سامسونگ برای بازگشت این ویژگی به پرچمدار‌های قبلی این شرکت و یا در نهایت سری گلکسی اس 10 و نوت 10 باشیم.

همچنین در بررسی‌های انجام شده دو ویژگی جدید با نام‌های Directors View و Single Take Photo به چشم می‌خورند. Directors View به احتمال زیاد به شما این قابلیت را خواهد داد تا فوکوس دوربین دستگاه را بر روی یک سوژه قفل نمایید و بعد از آن به راحتی بتوانید بین دوربین‌ اصلی، الترا واید و تل فوتو دستگاه بدون از دست رفتن فوکوس بر روی سوژه، جابجا شوید.

همچنین Single Take Photo عملکردی مشابه سیستم PhotoBooth گوگل خواهد داشت و دوربین دستگاه به صورت خودکار صحنه‌های مهم را در این حالت برای شما عکس برداری خواهد کرد. به طور مثال می‌توانید با وارد شدن به این حالت بعد کاری کنید که دوربین بعد از شناسایی لبخند عکاسی را انجام بدهد. البته این ویژگی تنها به لبخند ختم نمی‌شود و عملکرد‌های زیادی خواهد داشت.

نظر شما چیست؟ منتظر فیلم برداری حرفه ای دوربین گلکسی اس ۲۰ هستید؟ اساسا چقدر با موبایل خود فیلم برداری می کنید؟

نوشته فیلم برداری حرفه ای دوربین گلکسی اس ۲۰ می تواند جذاب باشد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.