یک رسانه کره ای گزارش می دهد که شرکت سامسونگ مطابق معمول در حاشیه نمایشگاه CES 2020 جلساتی را با نمایندگان شرکت‌های مخابراتی برگزار کرده است. در این جلسات علاوه بر رونمایی از برخی محصولاتی که هنوز معرفی نشده‌اند، ظاهرا رییس بخش موبایل سامسونگ نام پرچم‌داران جدید این شرکت را تایید کرده است. گفته می شود گلکسی بلوم (Galaxy Bloom)‌ نام دومین گوشی تاشو سامسونگ خواهد بود و گلکسی اس ۲۰ هم نام گلکسی اس ۱۱ خواهد بود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

گلکسی بلوم (Galaxy Bloom)

گلکسی بلوم (Galaxy Bloom)

همانطور که انتظار می رفت شایعات مربوط به تغییر نام خانواده گلکسی اس ۱۱ صحت دارد و رییس بخش موبایل اعلام کرده که این گوشی‌ها با نام‌های گلکسی اس ۲۰ با اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا روانه‌ی بازار خواهند شد. علاوه بر این به نام جدیدترین گوشی تاشو سامسونگ هم اشاره شده است. این گوشی به جای گلکسی فولد ۲ با نام گلکسی Bloom معرفی می‌شود. دلیل این تغییر نام‌گذاری دقیقا مشخص نیست ولی مدیر بخش موبایل سامسونگ اعلام کرده که برای طراحی این گوشی از لوازم آرایش شرکت فرانسوی لانکوم الهام گرفته‌اند (!). به نظر من اگر به شکوفه و شکوفا شدن اشاره می کرد جذاب تر بود.

گلکسی بلوم هم طبق گزارش‌های مختلف در دو مدل ۴G و ۵G عرضه می‌شود. در ادامه می‌توانید تصویری از یکی از اسلایدهای ارائه‌ی این جلسه را مشاهده کنید که به نظر می‌رسد با عجله توسط یکی از حاضران ثبت شده است.

گفته می‌شود گلکسی اس ۲۰ و گلکسی بلوم هر دو از فیلمبرداری ۸K پشتیبانی می‌کنند. سامسونگ برای همه‌گیر کردن محتوای ۸K مشغول همکاری نزدیک با گوگل است و انتظار می‌رود یوتیوب بعد از معرفی این گوشی‌ها در تاریخ ۲۲ بهمن ۹۸ قابلیت استریمینگ ۸K را فعال کند. در حال حاضر در زمینه‌ی محتوای ۸K کمبود قابل توجهی وجود دارد و اگر تعدادی از گوشی‌های مهم ۲۰۲۰ این مشخصه را ارائه دهند، به‌زودی جای خالی چنین محتواهایی پر می‌شود.

نظر شما چیست؟ گلکسی بلوم و گلکسی اس ۲۰ می خواهند سال ۲۰۲۰ را برای سامسونگ جذابتر کنند؟

نوشته گلکسی بلوم (Galaxy Bloom)‌ نام دومین گوشی تاشو سامسونگ خواهد بود اولین بار در ترنجی پدیدار شد.