این بحث رفرشریت نمایشگر گلکسی اس ۲۰ موضوعی است که اختلاف نظرهای زیادی بین منابع نزدیک به سامسونگ برپا کرده و هر بار خبری درباره آن می‌آید. در جدیدترین اظهار نظر گفته می شود که رفرشریت ۱۲۰ هرتز نمایشگر گلکسی اس ۲۰ فقط با رزلوشن FHD در دسترس است. موضوع جالب و عجیبی است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

رفرشریت ۱۲۰ هرتز نمایشگر گلکسی اس ۲۰

رفرشریت ۱۲۰ هرتز نمایشگر گلکسی اس ۲۰

طبق جدیدترین گزارشی که از طریق موسسه Ice Universe منتشر شده، سامسونگ پشتیبانی از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی را در گوشی‌های گلکسی اس ۲۰ تنها روی نمایشگر‌های Full HD ممکن می‌کند و در وضوح تصویر +QHD، رفرش ریت روی ۶۰ هرتز باقی می‌ماند!

کمتر از یک ماه تا معرفی گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۰ سامسونگ زمان باقی مانده و در طول این مدت شایعات و خبرهای زیادی پیرامون تصاویر گوشی‌ها، مشخصات سخت‌افزاری و مواردی از این دست منتشر شد که البته صحت یا عدم صحت آن‌ها به زودی مشخص می‌شود.

طبق گفته موسسه Ice Universe، سامسونگ اجازه نمی‌دهد از رفرش ریت ۱۲۰ هرتز در نمایشگرهای +QHD بهره‌مند شوید. تنها نمایشگری که امکان بهره‌مندی از رفرش ریت شگفت‌انگیز ۱۲۰ هرتز در آن وجود دارد، باید کیفیت Full HD داشته باشد. به عبارتی نمایشگر پرچم‌داران جدید سامسونگ به این صورت خواهد بود: Full HD با نرخ ۶۰ هرتز؛ +QHD با نرخ ۶۰ هرتز؛ Full HD با نرخ ۱۲۰ هرتز! متن توییت این موسسه به شرح زیر است.

می‌توان با قاطعیت اعلام کرد که سامسونگ امکان بهره‌مندی از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی را در نمایشگر‌های WQHD سری گلکسی اس ۲۰ از بین برده و نمایشگرها به این صورت خواهند بود:‌ +QHD با نرخ ۶۰ هرتز؛ Full HD با نرخ ۱۲۰ هرتز! این یعنی نمی‌توانیم بهترین وضوح تصویر را با بهترین رفرش ریت موجود داشته باشیم. نظر شما چیست؟

اینطور که به نظر می‌رسد، رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی و نمایشگر WQHD که منطقا باید در گلکسی اس ۲۰ الترا با نمایشگر ۶.۹ اینچی مورد استفاده قرار می‌گرفت، مصرف انرژی را به شدت افزایش می‌داد و کنترل آن برای سامسونگ سخت می‌شد. لذا این شرکت تصمیم گرفت با محدود کردن آن به نمایشگرهای Full HD، این مشکل را از سر راه بردارد.

البته این تنها یک فرضیه است و باید تا زمان معارفه برای مطمئن شدن از صحت آن منتظر ماند. با این اوصاف کم پیش می‌آید Ice Universe در مورد محصولات سامسونگ اطلاعات غلطی ارائه کند. در رابطه با مشخصات فنی گوشی‌های جدید سامسونگ خبرهای زیادی منتشر شده اما در اینجا نیز به آن اشاره می‌کنیم.

تمامی مدل‌های گلکسی اس ۲۰ به ۱۲ گیگابایت رم از نوع LPDDR5 مجهز خواهند شد و پردازنده مرکزی آن‌ها را اگزینوس ۹۸۳۰ یا اسنپدراگون ۸۶۵ (بسته به منطقه) تشکیل خواهد داد. مدل استاندارد و پلاس با دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض و یک دوربین تله‌فوتو ۶۴ مگاپیکسلی مجهز خواهند شد که البته در مدل پلاس، یک سنسور زمان پرواز نیز دیده می‌شود.

در طرف مقابل اما مدل اولترا قرار دارد که به یک دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی اصلی، یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض، یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی تله‌فوتو و یک سنسور زمان پرواز مجهز شده که به احتمال زیاد مجموعه بی‌نظیری از دوربین‌های گوشی هوشمند را تشکیل می‌دهد.

نظر شما درباره این تصمیم سامسونگ چیست؟

نوشته رفرشریت ۱۲۰ هرتز نمایشگر گلکسی اس ۲۰ فقط با رزلوشن FHD در دسترس است اولین بار در ترنجی پدیدار شد.