دو هفته پیش بود که برای اولین بار گوگل پیکسل ۴ ای (Pixel 4a) را دیدیم. حالا به نظر می رسد این دستگاه علاوه بر اینکه 5G خواهد بود، تنها هم نخواهد بود. گفته می شود دو میان رده 5G گوگل برای سال ۲۰۲۰ ارایه می شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

میان رده 5G گوگل

پیکسل ۴ ای

تصاویر جدیدی همراه با گزارشی منتشر شده بود که نشان می‌داد در سال ۲۰۲۰ تنها یک گوشی میان رده از سوی گوگل عرضه می‌شود و همچون سال گذشته از نسخه XL آن خبری نخواهد بود. اما امروز اطلاعات جدیدی در دسترس قرار گرفت که نشان می‌دهد امسال دو گوشی میان رده از سوی گوگل معرفی و عرضه می‌شود.

سایت XDA Developers امروز اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان می‌دهد گوگل امسال نیز قصد دارد دو گوشی میان رده جدید را معرفی و روانه بازار کند. این اطلاعات همچنین نشان می‌دهد که یکی از این گوشی‌ها قرار است قابلیت ارتباط با شبکه‌های مخابراتی 5G را داشته باشد.

گوگل در طی سال‌های اخیر نشان داده است که به استفاده از نام ماهی‌ها برای انتخاب عنوان مدل گوشی‌های خود علاقه زیادی دارد. به عنوان مثال گوشی Pixel 3 با نام مدل Blueline معرفی شد و Pixel 3XL نیز عنوان Crosshatch را یدک می‌کشید. به همین ترتیب گوگل عنوان Flame را برای گوشی پیکسل 4 انتخاب کرده بود. اطلاعات منتشر شده از سوی سایت XDA به نام مدل سه گوشی جدید از شرکت گوگل اشاره کرده است و نشان می‌دهد این شرکت در نظر دارد این گوشی‌ها را بزودی معرفی کند.

میان رده 5G گوگل

میان رده 5G گوگل

این سایت اعلام کرده است که در بررسی فریم‌ورک و کدهای رابط کاربری گوشی‌های پیکسل 4 به نام سه ماهی یا عنوان مدل از گوشی‌های پیکسل گوگل دست پیدا کرده است. این نام‌ها Sunfish، Redfin و Bramble هستند و دو عنوان اول مربوط به دو گوشی میان رده است که گوگل در نظر دارد آن‌ها را در قالب سری محصولات پیکسل خود در سال 2020 میلادی عرضه کند. در گزارش منتشر شده از سوی این سایت به بررسی بخشی از قابلیت‌ها و ویژگی‌های این سه گوشی هوشمند نیز پرداخته شده است.

این گزارش اعلام کرده است که Sunfish قرار است از چیپست اسنپدراگون ۷۳۰ بهره ببرد. تراشه‌‌ای که در طی ماه‌های اخیر وظیفه پشتیبانی از گوشی‌های میان‌ رده‌ای همچون Realme X2، Redmi K30 و گلکسی A71 را برعهده داشته است. XDA معتقد است که این گوشی می‌تواند همان پیکسل 4a باشد که در اواخر سال گذشته میلادی تصاویر رندر شده‌ای از آن در دسترس قرار گرفت.

کدهای یافت شده از گوشی Redfin نیز نشان می‌‌دهد که این گوشی قرار است از چیپست اسنپدراگون ۷۶۵ بهره ببرد که از شبکه‌های مخابراتی 5G نیز پشتیبانی می‌کند. به نظر می‌رسد این گوشی میان رده نیز قرار است با قیمتی کمتر از گوشی‌های 5G موجود روانه بازار شود. XDA اعلام کرده است که این گوشی قرار است در هنگام عرضه از سیستم عامل اندروید ۱۰ بهره ببرد. ممکن است این گوشی در طی ماه‌های آینده با عنوان پیکسل 4a XL عرضه شود. البته که پیش از این در شایعه ای خواندیم پیکسل ۴ ای ایکس‌ال ارایه نخواهد شد؟

در بخش دیگری از این گزارش اعلام شده است که Bramble نیز از تراشه اسنپدراگون 765 بهره می‌برد اما ممکن است تنها یک برد توسعه باشد و هیچگاه به عنوان یک گوشی هوشمند روانه بازار نشود.

نظر شما چیست؟ منتظر پیکسل های 5G هستید؟

نوشته دو میان رده 5G گوگل برای سال ۲۰۲۰ ارایه می شود اولین بار در ترنجی پدیدار شد.