مدت زیادی است که درباره هواوی پی ۴۰ و دستگاه هایی در این خانواده شایعاتی می شنویم. امروز اما شایعه ای درباره زمان معرفی آن ها شنیده می شود. گفته شده که تاریخ معرفی هواوی پی ۴۰ احتمالا ۷ فروردین ۹۸ باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

تاریخ معرفی هواوی پی ۴۰

هواوی پی ۴۰ پرو

بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، گوشی های خانواده هواوی پی ۴۰ در تاریخ ۷ فروردین ۹۸ معرفی می شوند. این محصولات دارای مشخصات فنی قدرتمندی خواهند بود.

یو چنگ‌د‎ونگ، یکی از مقامات رسمی شرکت هواوی به تازگی اعلام کرده سری گوشی های P40 در فروردین ۹۸ وارد بازار می شوند. طبق اطلاعاتی که اخیرا در رسانه های خبری منتشر شده، این محصولات در تاریخ ۷ فروردین ۹۸ رسما معرفی می شوند. خانواده P40 نیز مانند سایر پرچمداران هواوی، تمرکز ویژه ای روی فروشگاه های چین دارند اما در سایر مناطق دنیا نیز قابل دسترس خواهند بود.

اگر به خاطر داشته باشید کمپانی هواوی در 26 مارس سال گذشته، سری P30 را معرفی کرد. ظاهرا این غول دنیای فناوری در نظر دارد تا همین روند را ادامه داده و پرچمداران جدید خود را دقیقا یکسال پس از زمان مذکور در اختیار علاقه مندان قرار دهد. البته از آنجایی که خود شرکت هنوز این اخبار را تایید نکرده، نمی توان چندان به آن اعتماد کرد.

دوربین هواوی پی ۴۰ پرو با زوم ۱۰ برابر اپتیکال ارایه می شود

خانواده P40 هواوی در سه نسخه معمولی، پرو و لایت عرضه خواهند شد. این محصولات به نمایشگر تمام صفحه مجهز شده و برای دوربین سلفی از حفره درون آن بهره می برند. نمایشگر P40 و P40 لایت دارای نمایشگر تخت هستند؛ حال آنکه نمایشگر نسخه پرو به صورت خمیده است. دو مدل نخست به پردازنده کایرین ۹۹۰ مجهز شده اند و توانایی پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G دو حالتی SN/NSA (حالت مستقل و غیر مستقل) را نیز دارند.

در پنل پشتی P40 معمولی دوربین سه گانه به چشم می خورد. اما ماژول دوربین مدل پرو متشکل از سنسور اصلی 64 مگاپیکسلی، سنسور سوپر واید 20 مگاپیکسلی، لنز تله فوتو 8 مگاپیکسلی و دوربین ToF است. به لطف لنز پریسکوپی دوال پریسم، امکان زوم اپتیکال 10 برابری نیز برای کاربران فراهم شده است. متاسفانه هنوز اخبار دقیقی از جزییات نسخه لایت در رسانه های خبری وجود ندارد؛ اما می توان حدس زد که مشخصات آن اندکی از نسخه معمولی پایین تر باشد.

منتظر معرفی هواوی پی ۴۰ و دیگر پرچمدارهای این خانواده هستید؟

نوشته تاریخ معرفی هواوی پی ۴۰ احتمالا ۷ فروردین ۹۸ باشد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.