خانواده می میکس شیائومی اصلا خانواده پرفروشی نیستند. پرفروش نیستند نه به این دلیل که دستگاه های مناسبی در آن ها ارایه نشده بلکه مشخصا به این دلیل که شیائومی تصمیمی به فروش زیاد از آن ها ندارد. معمولا این سری نماد پیشرو بودن برند است و آن ها تلاش می کنند جدیدترین دستاوردهای خود را با آن ها به نمایش بگذارند. امروز در جدیدترین شایعات می شنویم که نسل بعدی شیائومی می میکس با شارژر ۱۰۰ وات و نمایشگر ۱۲۰ هرتز ارایه خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

نسل بعدی شیائومی می میکس

شیائومی می میکس

مشخصا شما هم متوجه شده‌اید که در صحت این اطلاعات جای تردید وجود دارد، چراکه Lu Weibing، مدیر اجرایی ردمی، دیروز گفت که شارژ ۱۰۰ واتی هنوز برای تولید انبوه آماده نیست. او اشاره کرد که این فناوری ممکن است در آینده نزدیک آماده گردد.

شیائومی می میکس ۲۰۲۰ ممکن است دارای فناوری شارژ ۱۰۰ واتی باشد و در سه ماهه چهارم امسال معرفی شود. اگر شیائومی بتواند که شارژ ۱۰۰ واتی خود را تا سه ماهه سوم یا چهارم امسال آماده کند، می‌توانیم شاهد ارایه آن بر روی دستگاه بعدی شیائومی می میکس باشیم. البته ما هنوز نمی‌دانیم که نام گوشی چه خواهد بود.

شیائومی می میکس آلفا اواخر سال گذشته با یک نمایشگر خمیده معرفی گردید. با این‌حال، خبری از می میکس 4 نشد. بنابراین ممکن است که نام گوشی می میکس بعدی، می میکس ۴ باشد.

منبع مذکور، به غیر از شارژ ۱۰۰ واتی، هیچ‌چیز دیگری درباره این دستگاه نگفته است، اما ما تا حدود زیادی می‌دانیم که دستگاه بعدی می میکس، با یک نمایشگر ۱۲۰ هرتزی معرفی خواهد شد. با این‌حال، در مورد شارژ ۱۰۰ واتی آن هنوز جای شک و تردید زیادی وجود دارد.

نام فناوری شارژ ۱۰۰ واتی شیائومی، Super Charge Turbo است و می‌تواند یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی را در عرض فقط ۱۷ دقیقه شارژ کند. این فناوری در ماه مارس گذشته، در یک دمو توسط موسس شیائومی به نمایش گذاشته شد.

شارژر فوق سریع ۱۰۰ واتی شیائومی یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری را در ۱۷ دقیقه شارژ می کند

اگر شیائومی می میکس 2020 دارای یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی یا چیزی در حد آن باشد، مدت زمان شارژ آن با فناوری ۱۰۰ واتی خیلی سریع خواهد بود. اما ظاهرا شیائومی در رابطه با تولید انبوه آن با موانعی مواجه است.

مدیر اجرایی ردمی، در اظهارات خود به پنج مشکل عمده در این رابطه اشاره کرده بود و به نظر می‌رسد که شیائومی هنوز راهی برای حفظ کیفیت باتری در صورت شارژ با این فناوری پیدا نکرده است.

شارژ ۱۰۰ واتی، فوق‌العاده سریع است، اما در طول زمان می‌تواند آسیب جدی به باتری گوشی برساند و ظرفیت آن را خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکنید کاهش دهد. امنیت هم موضوع مهمی است، ضمن اینکه شیائومی مجبور است شارژ بی‌سیم را هم به‌نحوی در این فناوری وارد کند.

بنابراین شیائومی به احتمال بسیار زیاد، شارژ ۱۰۰ واتی را ارایه خواهد کرد، اما به کاربر اجازه نخواهد داد که به‌دفعات زیاد از آن استفاده کند. درست است که چنین شارژ سریعی، فایده‌های خودش را دارد، اما اگر کاربری گوشی‌‌اش را معمولا در طول شب شارژ می‌کند، واقعا نیازی به آن نخواهد داشت.

گوشی‌های شیائومی Mi 10 و Mi 10 Pro قرار است به‌زودی معرفی شوند. این دستگاه ها از شارژ ۶۵ واتی پشتیبانی خواهند کرد که این فناوری هم در نوع خودش فوق‌العاده سریع است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که می میکس ۲۰۲۰ دستگاه جذابی خواهد بود؟ من که چیزی جز این انتظار ندارم.

نوشته نسل بعدی شیائومی می میکس با شارژر ۱۰۰ وات و نمایشگر ۱۲۰ هرتز ارایه خواهد شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.