در ترنجی خواندیم که ایران خودرو رانا برقی را با توان پیمایش ۲۲۰ کیلومتر رسما رونمایی کرد. در کنار این خودرو اما دنا پلاس پلاگین هیبریدی رسما رونمایی شد که می تواند خودرو جالبی باشد. ایران خودرو به این محصول “دنا+ دونیرو” می گوید. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره دنا پلاس پلاگین هیبریدی صحبت کنیم.

دنا پلاس پلاگین هیبریدی

دنا پلاس پلاگین هیبریدی

این روزها صحبت درباره خودروهای هیبرید و برقی به خصوص با افزایش آلودگی هوا بیش از پیش شده است. با این وجود خودروسازان داخلی هنوز وارد فرآیند تولید انبوه چنین خودروهایی نشده‌اند اما ایران خودرو امروز از رانای تمام برقی و دنا پلاس پلاگین هایبرید رونمایی کرد. با توجه به این قضیه به نظر می‌رسد که خودروسازان داخلی مسئله تولید چنین خودروهایی را جدی‌تر گرفته‌اند.

در مورد دنا پلاس پلاگین هایبرید نیز این خودرو توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. همانند رانا برقی این خودرو نیز حداکثر توان ۱۲۲ اسب‌بخار را دارد و میانگین مصرف سوخت آن ۳.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است. لازم به ذکر است که این دو خودرو توسط شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران‌خودرو به تولید رسیده‌اند و نمونه‌ای از آنها در حاشیه همایش و نمایشگاه موتور ایران به نمایش درآمد.

مشخصات کلی دنا پلاس در یک نگاه

مشخصات کلی دنا پلاس در یک نگاه

نظر شما درباره دنا+ دونیرو ایران خودرو چیست؟

نوشته دنا پلاس پلاگین هیبریدی رسما رونمایی شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.