می دانیم که سری ۷۰۰ و ۸۰۰ چیپست های کایرین هواوی یا به عبارت صحیح‌تر، های‌سیلیکون؛ محصولات میان رده هستند. به نظر می رسد که هواوی می خواهد چیپست میان رده سال ۲۰۲۰ آن ها واقعا قدرتمند باشد و حتی چیپست پرچمدار سال گذشته را به چالش بکشد. به این منظور می بینیم که بنچمارک کایرین ۸۲۰ 5G بالاتر از اسنپدراگون ۸۵۵ و کایرین ۹۸۰ است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

بنچمارک کایرین ۸۲۰

بنچمارک کایرین ۸۲۰

چیپست Kirin 820 5G به زودی توسط هواوی به عنوان یک چیپست میان‌رده معرفی خواهد شد. این تراشه میان‌رده از اینترنت 5G نیز پشتیبانی می‌کند. چند روز پیش هم برخی از جزییات و اطلاعات اصلی آن در فضای مجازی منتشر شد. هم‌اکنون، نتیجه بنچمارک این تراشه منتشر شده است که می‌توان آن را با نتایج تراشه‌های Kirin 980 و حتی چیپست قدرتمند اسنپدراگون ۸۵۵ مقایسه کرد.

نمودار مقایسه بین این سه تراشه در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شده که نشان می‌دهد Kirin 820 5G در آزمایش تک‌هسته‌ای 3490 و در تست چندهسته‌ای 11200 امتیاز کسب کرده است.

امتیاز دریافت شده توسط این چیپست بالاتر از پردازنده Kirin 980 بوده که در اسمارت‌فون‌هایی مانند هواوی پی 30 و سری هواوی میت 20 مورد استفاده قرار گرفته است. به علاوه، امتیاز تراشه میان‌رده هواوی در آزمایش تک‌هسته‌ای بالاتر از اسنپدراگون 855 است و با اختلاف بسیار کمی در آزمون چندهسته‌ای، پایین‌تر از تراشه شرکت کوالکام قرار دارد.

چیپست Kirin 820 5G یک پردازنده 7 نانومتری است که از هسته‌های Cortex-A76 و تراشه گرافیکی Mali-G77 استفاده می‌کند. براساس امتیاز کسب شده توسط این تراشه در بنچمارک گیک‌بنچ، احتمال می‌رود که چیپست جدید هواوی دارای چهار هسته Cortex-A76 و چهار هسته Cortex-A55 است. هم‌چنین، چیپست مذکور از واحد پردازش عصبی (NPU) و پردازنده سیگنال تصویر (ISP) به‌روز شده بهره می‌گیرد.

نظر شما چیست؟ به احتمال زیاد هوآوی و Honor این چیپست را روز رونمایی از Honor 30S بیشتر به ما معرفی می کنند.

نوشته بنچمارک کایرین ۸۲۰ 5G بالاتر از اسنپدراگون ۸۵۵ و کایرین ۹۸۰ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.