لو رفتن اطلاعات ۵ میلیون کاربر سیب اپ

روزهای عجیبی است، نه فقط به دلیل کرونا بلکه به دلیل ضعف های عجیب و غریب در امنیت اطلاعات کاربری ایرانی. دو روز پیش در ترنجی خواندیم که اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام لو رفت. امروز اما شاهد لو رفتن اطلاعات ۵ میلیون کاربر سیب اپ هستیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

لو رفتن اطلاعات ۵ میلیون کاربر سیب اپ

صبح امروز اطلاعات ۵ میلیون کاربر پلتفرم سیب اپ را برای فروش در وبسایت Raidforums قرار داد. سیب اپ ضمن پذیرفتن این ماجرا و عذرخواهی، بیانیه‌ای را در همین زمینه منتشر کرده است.

برخی از کاربران توییتر امروز با انتشار یک اسکرین‌شات، از پیام‌های این شخص پرده برداشتند که مدعی شده اطلاعات ۵ میلیون کاربر سیب اپ از ۲۳ مارس (تقریبا یک هفته پیش) قابل دسترسی بوده و حالا قصد دارد این اطلاعات لو رفته را در ازای دریافت مبلغی عرضه کند.

سیب اپ: عذرخواهی می کنیم

پلتفرم سیب اپ با انتشار بیانیه‌ای ضمن تایید خبر لو رفتن بخشی از اطلاعات این پلتفرم (۵ میلیون کاربر) و عذرخواهی از کاربران اعلام کرد که این اطلاعات تنها شامل تعداد محدودی از ایمیل‌ها و شماره همراه کاربران است.

این شخص حتی با انتشار بخش از این دیتا به عنوان نمونه نشان داده که این اطلاعات شامل نام، شماره تلفن و آدرس ایمیل کاربران است.

لو رفتن اطلاعات ۵ میلیون کاربر سیب اپ

لو رفتن اطلاعات ۵ میلیون کاربر سیب اپ

روز گذشته نیز این شخص در وبسایت Raidforums اعلام کرد که توانسته به دیتای 42 میلیون کاربر ایرانی تلگرام دسترسی پیدا کند که این اطلاعات شامل شماره تلفن، نام کاربری و حتی شماره تلفن مخاظبین کاربر نیز می‌شود. برخی منابع مدعی شدند که این دیتا از طریق پوسته‌های غیررسمی تلگرام به دست آمده و حتی سخنگوی تلگرام نیز این مسئله را تایید کرده است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این مشکلات لو رفتن اطلاعات تا کجا ادامه خواهد داشت؟

نوشته لو رفتن اطلاعات ۵ میلیون کاربر سیب اپ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.