هواوی میت ۴۰ با کایرین ۱۰۲۰ و لنز FreeForm تولید خواهد شد

خانواده هواوی P40 چند هفته پیش معرفی و جانشین P30 شدند. حالا نوبت به خانواده Mate 40 می‌رسد. گفته می شود که هواوی میت ۴۰ با کایرین ۱۰۲۰ و لنز FreeForm تولید خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

هواوی میت ۴۰

با وجود این که هنوز زمان نسبتا زیادی تا عرضه این خانواده باقی مانده، اما تحلیل‌گر معروف، مینگ-چی کو، اعلام کرده که خانواده هواوی Mate 40 از چیپست Kirin 1020 و فناوری لنز جدیدی به نام FreeForm استفاده خواهد کرد.

به گفته وی میت ۴۰ هوآوی از چیپست کایرین ۱۰۲۰ بهره خواهد برد که با اسم رمز بالتیمور در دست تولید قرار دارد و قرار است با فرآیند ۵ نانومتری ساخته شود تا بهینه‌سازی‌های زیادی در بخش CPU و GPU داشته باشد. فرآیند ۵ نانومتری ظاهرا باعث افزایش ۱۵ درصدی توان و کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی می‌شود. گفته شده که این چیپست از هسته‌های کورتکس A77 و حتی A78 استفاده می‌کند.

مشخصات هواوی کایرین ۱۰۲۰ با ۵۰ درصد قدرت بیشتر نسبت کایرین ۹۹۰ لو رفت

نکته جذاب بعدی فناوری لنز FreeForm است. این فناوری می‌تواند اعوجاج را در لنزهای عریض کاهش دهد. اعوجاج همان مشکلی است که باعث محو شدن لبه‌های تصویر یا سوژه می‌شود. طبق اعلام شرکت پشت این فناوری، لنزهای FreeForm صرفا پیرامون میدان تصویر مستطیلی موبایل و نه میدان دایره‌ای مرسوم آن بهینه‌سازی می‌شوند.

به‌علاوه، این طراحی باعث می‌شود که تصاویر از طریق بهینه‌سازی‌های خاصی که برای هر تلفن هوشمند و لنز عریض آن‌ها صورت می‌گیرد شفاف‌تر شوند.

نظر شما چیست؟ منتظر خانواده هواوی میت ۴۰ هستید؟

نوشته هواوی میت ۴۰ با کایرین ۱۰۲۰ و لنز FreeForm تولید خواهد شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.