درباره تاریخ معرفی آیفون SE 2020 شایعات متفاوتی وجود دارد. متاسفانه هنوز هیچ اطلاعات رسمی وجود ندارد و شاید شاهد معرفی ناگهانی هم باشیم. جدیدترین شایعات به ما می گویند که آیفون SE 2020 یا فردا یا چهارشنبه معرفی خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

آیفون SE 2020

آیفون SE 2020

بین نام آیفون ۹ و آیفون SE 2020 به نظر می رسد که اپل در نهایت به همان آیفون SE 2020 دست آویخته است. مسئله اینجاست که برندینگ “آیفون ارزان” با آیفون SE انجام شده است و به محض شنیدن این نام متوجه می شوید که با چه آیفون رو‌به‌رو هستید. نام آیفون ۹ همچنین می توانست با مسما باشد اما مدتی طول می کشید تا کاربران دقیقا بدانند با چه دستگاهی رو به رو هستند. البته این که آیفون فعلی آیفون ۱۱ است دیگر کمی سخت می شد توضیح داد آیفون ۹ چیست و خیلی قدیمی به نظر می رسید.

به هر صورت، به نظر می رسد اپل می خواهد سری iPhone SE را با طراحی نسل قبلی طراحی جدید خود ارایه کند. پس از طراحی‌ای که با آیفون ۶ ارایه شد، آیفون SE با طراحی‌ای که با آیفون ۵ عرضه شده بود در بازار ارایه شد. حالا با ارایه طراحی‌ای که با آیفون X ارایه شده است، طراحی‌ای که با آیفون ۶ ارایه شده بود، طراحی آیفون SE 2020 خواهد بود.

بر اساس گزارش‌های جدید، این احتمال وجود دارد که اپل در اقدامی غافل‌گیرانه نه تنها مشتریان خود بلکه وان پلاس را هم غافل‌گیر کند. وان پلاس رسما اعلام کرده که فردا از نسل جدید پرچمداران خود رونمایی می‌کند، اما حالا یک منبع قابل اعتماد می‌گوید ممکن است اپل توجهات را از سری وان پلاس ۸ منحرف کند.

در حال حاضر دو تاریخ عرضه برای آیفون SE 2020 وجود دارد. یکی از این سناریوها می‌گوید اپل احتمالا آیفون ارزان قیمت خود را فردا معرفی خواهد کرد. از آن‌جایی که خانواده وان پلاس ۸ هم فردا رونمایی می‌شوند، با این کار وان پلاس از پوشش حداکثری رسانه‌ای پیرامون محصولات جدیدش بهره‌مند نخواهد شد. اما حتی اگر چنین اتفاقی نیفتد، باز هم انتظار می‌رود که آیفون SE امسال فروش خوبی داشته باشد.

پراسر می‌گوید اگر اپل آیفون جدیدش را فردا معرفی نکند، چهارشنبه همین هفته تاریخ محتمل‌تری برای رونمایی از این دستگاه خواهد بود. البته پراسر مدت زیادی نیست که دست به افشای اطلاعات محصولات اپل زده و هرچند که در همین مدت کوتاه اعتبار خوبی به دست آورده، اما بهتر است با کمی تردید به ادعای او نگاه کنیم. طبق اعلام افشاگر معروف، مینگ چی کو، آیفون SE 2020 با قیمت پایه ۳۹۹ دلار وارد بازار خواهد شد و با رنگ جذاب قرمز نیز در دسترس خواهد بود.

نام آیفون SE برای آیفون ۲۰۲۰ شبیه به آیفون ۷ و آیفون ۸ در وب سایت اپل تایید شد

کو پیش‌تر گفته بود که این موبایل ارزان قیمت علاوه بر مدل پایه ۶۴ گیگابایتی در مدل ۱۲۸ گیگابایتی هم عرضه می‌شود، اما اشاره‌ای به وجود مدل ۲۵۶ گیگابایتی نشده است. طبق شایعات، آیفون SE مثل آیفون ۸ از نمایشگری ۴.۷ اینچی از نوع LCD استفاده می‌کند اما با چیپست A13 بایونیک به بازار می‌آید. به این ترتیب، گوشی ارزان قیمت اپل توانی در حد سری آیفون ۱۱ خواهد داشت اما فاقد سیستم تشخیص چهره فیس آیدی خواهد بود.

در عوض، آیفون SE مثل آیفون ۸ از دکمه هوم و تاچ آیدی بهره خواهد برد و حاشیه‌های نسبتا بزرگی در اطراف صفحه نمایش خود خواهد داشت. این شرکت نسل اول آیفون SE را در سال ۲۰۱۶ روانه بازار کرد، اما در چهار سال اخیر جانشینی برای آن معرفی نکرده بود. حالا با موفقیت گوشی‌های میان‌رده‌ای مثل پیکسل 3a دوباره زمان آن رسیده تا محصول ارزان قیمتی از سوی کوپرتینونشینان راهی بازار شود.

نظر شما چیست؟ منتظر آیفون SE 2020 هستید؟ با قیمت حدود ۴۰۰ دلار می توان پیش بینی قیمت حدود ۷ میلیون تومان را در ایران برای آن داشت.

نوشته آیفون SE 2020 یا فردا یا چهارشنبه معرفی خواهد شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.