اینکه مصرف اینترنت شبکه اجتماعی دانش آموزان یا همان “شاد” در شرایط فعلی کرونایی و اجبار دانش آموزان به استفاده، رایگان باشد اصلا خیلی بدیهی است اما متاسفانه این موضوع تا کنون عملی نشده است. گاهی اوقات مسئولین خود و خانواده‌خود را برای ارزیابی شرایط دانش‌آموزان تصور می کنند و فراموش می کنند و خانواده‌های بسیاری وجود دارند که حتی هزارتومان به هزارتومان را برای زندگی خود برنامه ریزی می کنند و در این بین جایی برای خرید بسته اینترنت نسبتا حجیم برای فرزند دانش آموز خود که نیاز به دانلود ویدیو و صوت از این شبکه دارد، وجود ندارد. با وجود اجرایی شدن شبکه شاد و اجبار دانش آموزان به استفاده از آن تازه خبر از رایگان شدن مصرف اینترنت نرم افزار شاد می رسد!

رایگان شدن مصرف اینترنت نرم افزار شاد

شاد

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در خصوص رایگان شدن هزینه اینترنت اپلیکیشن شاد گفت:

این مساله برای ما حائز اهمیت است و وزیر آموزش و پرورش پیگیر این موضوع هستند تا استفاده از اپلیکیشن شاد رایگان باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، «مهدی شرفی» سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درباره دستور رییس جمهور منبی بر رایگان بودن هزینه اینترنت اپلیکیشن شاد گفت:

بر اساس اظهارات وزیر آموزش و پرورش ما دو سند داریم که طبق آن باید هزینه اینترنت اپلیکیشن شاد رایگان باشد.

دو دلیل برای رایگان شدن اینترنت نرم افزار شاد

وی ادامه داد:

۱- یکی از این سند ها مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا است که توسط رییس جمهور ابلاغ شده است.

۲- سند دیگر که دال بر رایگان بودن هزینه اینترنت اپلیکیشن شاد را دارد، قانون است، زیرا طبق قانون آموزش باید رایگان باشد.

او تاکید کرد که این مساله برای ما حائز اهمیت است و وزیر آموزش و پرورش پیگیر این موضوع هستند که حتما استفاده از اپلیکیشن شاد رایگان باشد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تاکید آموزش و پرورش و توجه رییس جمهور به رایگان بودن اپلیکیشن شاد چرا این اتفاق هنوز رخ نداده و والدین چه زمانی می توانند به شکل رایگان از اپلیکیشن شاد استفاده کنند؟ گفت:

تیم های فنی ما در وزارت آموزش و پرورش با وزارت فناوری و ارتباطات در حال تعامل هستند تا ببینیم به چه نتیجه ای خواهند رسید و امیدوارم این کار سریع تر انجام شود.

البته باید بدانید که اپلیکیشن شاد یک برنامه داخلی است و هزینه استفاده از نرم افزارهای داخلی (به دلیل استفاده از سرور داخلی) نسبت به برنامه های خارجی ۵۰ درصد کمتر محاسبه می شود. یعنی نسبت به تمام سایت ها، برنامه ها و ابزارهای خارجی هزینه آن نصف حساب می شود. با این وجود وزارت آموزش و پرورش به شدت در حال پیگیری است تا استفاده از اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان سراسر کشور رایگان باشد.

نظر شما چیست؟ چرا اینقدر دیر به فکر رایگان کردن اینترنت نرم افزار شاد افتادند؟

نوشته رایگان شدن مصرف اینترنت نرم افزار شاد شاید به زودی! اولین بار در ترنجی پدیدار شد.