فعالیت امیر تتلو در اینستاگرام برای همیشه توسط فیسبوک ممنوع شد

دیروز درباره اینکه صفحه اینستاگرام امیر تتلو یعنی دارنده دو رکورد این شبکه اجتماعی، مسدود شد در ترنجی صحبت کردیم. این موضوع لزوما یک اتفاق فناوری نیست اما در زمینه شبکه های اجتماعی که ما درباره آن با هم در ترنجی صحبت می کنیم، یک اتفاق قابل توجه است. مثلا چندی پیش رفتار یوتیوبر مشهور که خارج از اصول اخلاقی شده بارها مورد بحث رسانه‌های خارجی شده بود. پس از دو بار بسته شدن صفحه ۴ میلیون اینستاگرام امیر تتلو حالا فعالیت امیر تتلو در اینستاگرام برای همیشه توسط فیسبوک ممنوع شد. این یعنی او دیگر هرگز نمی تواند در اینستاگرام صفحه ای داشته باشد!

ممنوعیت فعالیت امیر تتلو در اینستاگرام

بسته شدن صفحه اینستاگرام امیر تتلو

می دانیم که حساب اینستاگرام تتلو، خواننده مشهور ایرانی، که بیش از چهار میلیون دنبال‌کننده در این شبکه اجتماعی داشت، پس از دعوت او از دختران زیر ۱۸ سال به ورود به “حرمسرا” بسته شد.

یک سخنگوی شرکت فیسبوک که اینستاگرام زیرمجموعه آن است نوشت:

“ایمنی اعضا اولویت اصلی ماست و ما محتوایی که از کودکان بهره برداری می کند یا آنها را به خطر می اندازد را تحمل نمی کنیم. ما حساب امیر تتلو را به دلیل نقض سیاست های خود از کار انداختیم و او دیگر اجازه حضور در اینستاگرام را نخواهد داشت.”

آیدا قجر، روزنامه‌نگار ایرانی و یکی از معترضان به مطالب اخیر تتلو، به بی‌بی‌سی فارسی گفت:

“این بار اول نیست که تتلو چنین کاری می‌کند. با توجه به مخاطبان گسترده‌ای که او دارد و اثرگذاری و جایگاه تتلو برای طرفدارانش، دسترسی او به چنین پلتفرمی باید بسته شود.”

حساب اینستاگرام تتلو دو سال پیش هم پس از همرسانی مطالبی علیه زنان و دختران بسته شد. اینستاگرام می گوید باز کردن یک حساب تازه بعد از بسته شدن حساب قبلی خلاف مقررات این شرکت است. امیرحسین مقصودلو، معروف به تتلو، اینبار با همرسانی و بازنشر مطالبی از ایجاد “حرمسرا” برای خود گفت و دختران “۱۵ تا ۲۰ سال” را برای ورود به آن فراخواند.

این پیام او به دعوت برای رابطه جنسی تعبیر شده است و شامل دختران زیر سن قانونی نیز می‌شد. خود تتلو پس از بسته شدن حسابش در تلگرام گفته می‌خواهد آهنگی با این نام منتشر کند.

اما به راستی شما چطور فکر می کنید؟ آیا امیر تتلو حذف شدنی است؟ اینستاگرام می تواند برای همیشه او را از خود دور نگاه دارد؟

نوشته فعالیت امیر تتلو در اینستاگرام برای همیشه توسط فیسبوک ممنوع شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.