در حالی که شیائومی می ۱۰ و برادر حرفه‌ای‌تر آن با چیپست دوست داشتنی پرچمدار کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۶۵ معرفی شده اند اما به نظر می رسد که همکاری های شیائومی با سامسونگ قرار است فرارتر برود و شاید معرفی نسخه اگزینوس شیائومی Mi 10 باشیم! امروز شیائومی Mi 10E با اگزینوس ۹۹۰ در بنچمارک GeekBench دیده شده و حقیقتا شخصا غافلگیر شدم.

شیائومی Mi 10E

همانطور که در بنچمارک شیائومی Mi 10E با اگزینوس ۹۹۰ می بینید، این دستگاه همراه با هشت گیگابایت حافظه رم تست شده است. همچنین سیستم عامل اندروید ۱۰ نیز که کاملا مورد انتظار بود، با این بنچمارک برای آن تایید می شود. در حالت تک هسته ای محصول جدید 913 امتیاز کسب کرده و در حالت چندهسته‌ای سامسونگ اگزینوس ۹۹۰ نتیجه 2755 امتیاز را ثبت کرد.

شیائومی Mi 10E با اگزینوس ۹۹۰

اگر چیزی برای شما عجیب به نظر نمی رسد، اجازه دهید دوباره آن را تکرار کنیم. نسخه جدید Xiaomi Mi 10 مبتنی بر Exynos 990 در بنچمارک محبوب تست شده است. تنها سؤال این است که چرا شیائومی از نسخه جدید Exynos 990 استفاده کرده است، که نه تنها نسبت به اسنپدراگون ۸۶۵ بلکه در بعضی موارد نسبت به مدیاتک هلیو G90T بسیار ارزان تر نیز عملکرد پایین تری دارد.

سامسونگ مدتی است که از جدیدترین چیپست های اگزینوس و کوالکام اسنپدراگون برای پرچمداران خود استفاده می کند. این شاید معمولا به این دلیل است که در زمان انتشار نسخه جدید چیپست اسنپدراگون به دلیل افزایش تقاضا، کمبودی در بازار وجود دارد. اکنون چند ماه از ارایه Snapdragon 865 در بازار می گذرد و این پلتفرم در تعداد زیادی گوشی هوشمند مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

اخیرا پردازنده جدید سامسونگ اگزینوس ۱۰۰۰ به بیرون درز کرده است. این پردازنده برخلاف سایر پردازنده های سامسونگ از فناوری RDNA GPU استفاده می کند. فناوری RDNA GPU در ژوئن سال گذشته توسط سامسونگ مجاز شد و GPU موجود Mali را جایگزین خواهد کرد.

شاید کنسول نینتندو سوییچ ۲ با تراشه اگزینوس و AMD ساخته شود

با توجه به استفاده از پردازنده گرافیکی RDNA امتیاز عملکرد Exynos 1000 بسیار مناسب است. در منهتن 3.1 امتیاز 181FPX را کسب کرد. این تقریبا ۵۰ بالاتر از Adreno 650 در Snapdragon 865 است. باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که تست های دیگر هم هست.

در آزمایش ویرانه های آزتک (عادی) با عملکرد بالاتر، اگزینوس ۱۰۰۰ با ۱۳۸ فریم بر ثانیه را ثبت کرده بود. این تقریبا 2.5 برابر اسنپدراگون ۸۶۵ است. در آزمایش خرابه آزتک (High) ، میزان فریم اگزینوس 1000 به ۵۸ فریم برثانیه رسیده است. این تقریبا 3 برابر Snapdragon 865 است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که نسخه اگزینوس شیائومی می ۱۰ مثلا برای شما جذاب است؟

نوشته شیائومی Mi 10E با اگزینوس ۹۹۰ در بنچمارک GeekBench دیده شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.