امسال ۴۰۰ هزار گوشی ایرانی تولید می شود

به نظر می رسد که پروژه تولید گوشی ایرانی امسال کمی جدی تر شده است. گفته می شود که امسال ۴۰۰ هزار گوشی ایرانی تولید خواهد شد. البته مشخص نیست که این ها موبایل‌های ری‌برند شده چینی هستند یا موبایل‌های ساده (Feature Phone) ولی به هر حال این وعده‌ای است که داده شده و باید دید حالا که فقط ۱۰ ماه از سال باقی مانده به کجا خواهد رسید.

گوشی ایرانی

وزیر ارتباطات عنوان کرد که تولید گوشی تلفن همراه و تجهیزاتی مانند IOT (اینترنت اشیا) امسال در برنامه است و با وجودی که شرکت های معتبر خارجی در شرایط قبل از تحریم آمادگی تولید در کشور را اعلام کرده بودند اما این موضوع را پیش نبردند، هدفگذاری برای تولید ۴۰۰ هزار گوشی را در سال ۹۹ در دستور کار قرار دادیم.

گوشی جی ال ایکس پارس ‍۱

وی گفت: این پروژه توسط دو مجموعه تولیدی در کشور انجام می شود و با وجودی که نیاز سالانه کشور ۱۲ میلیون گوشی است، قصد تولید ۴۰۰ هزار گوشی در داخل، در حال انجام است. از این رو ما ۵۰۰ میلیارد تومان تقاضای منابع مالی از دولت داشتیم تا بتوانیم به اپراتورها وام دهیم تا برای تحریک بازار تقاضا، بتوانند گوشی را به صورت اقساطی به کاربران ارائه دهند. در این زمینه هماهنگی با بانک مرکزی صورت نگرفته و موضوع به سازمان برنامه ارجاع شده است.

همانطور که گفتیم مشخص نیست که این موبایل ها اصلا حتی در چه دسته‌بندی قرار دارند اما به محض دریافت اخبار بیشتر همین جا برای شما منتشر خواهیم کرد. شما چطور فکر می کنید؟ این ماجرا به کجا خواهد رسید؟

نوشته امسال ۴۰۰ هزار گوشی ایرانی تولید می شود اولین بار در ترنجی پدیدار شد.