ما مدت زیادی برای دوربین سلفی زیرنمایشگر صبر کرده ایم و دنیای فناوری این را به ما بدهکار است! امیدوارم البته خروجی مانند حسگر اثرانگشت زیرنمایشگر نباشد که اکثر کاربران به نسخه سنتی‌اش بیشتر خوشحالند. امشب خبر می رسد که اولین دوربین سلفی زیرنمایشگر با دستگاه اسنپدراگون ۸۷۵ برند کمترشناخته شده ارایه می شود. این یعنی شاید یکی از برندهای چینی جویای نام اولین استارت را بزند.

دوربین سلفی زیرنمایشگر

کوالکام در ماه پایانی هر سال میلادی یعنی جایی اواخر پاییز از پردازنده جدید گوشی های هوشمند پرچمدار رونمایی می کند و ما انتظار داریم که دسامبر سال 2020 هیچ تفاوتی نداشته باشد.

اکنون، یک منبع قابل اعتماد ادعا می کند که چندین گوشی در دست توسعه وجود دارد که هم پردازنده Snapdragon 875 آتی و هم یک دوربین سلفی زیر نمایشگر را در اختیار شما قرار می دهد.

ما انتظار داریم پردازنده اسنپدراگون ۸۷۵ اواخر آذر ۹۹ معرفی شود و این می تواند هسته جدید پردازنده Cortex-X1 و هسته های جدید پردازنده Cortex-A78 را نیز ارائه دهد. بنابراین واقعاً تعجب آور نیست که تلفن های Snapdragon 875 در دسته دستگاه های جذاب قرار بگیرند.

حقیقتا این ادعای دوربین های سلفی زیرنمایشگر است که ما را مجذوب خود کرده است، زیرا این فناوری برای مدتی است که در تلاش برای رسیدن به آن قرار دارد. پیش از این Oppo و Xiaomi هر دو این فناوری را در تلفن های نمونه اولیه نشان می دادند، اما موانع قابل توجهی برای این فناوری وجود دارد.

در اوایل سال جاری، مدیر کل Redmi لو Weibing گفت که صفحه نمایش با وضوح بالا باعث می شود که تنها مقدار کمی از نور به سنسور دوربین سلفی در صفحه نمایش برسد. بنابراین می تواند منجر به تصاویر تیره تر و کیفیت پایین تصویر بطور کلی شود. مدیر اجرایی شیائومی افزود: انتخاب صفحه نمایش با وضوح پایین نیز راه حل ساده ای نبود، زیرا این می تواند منجر به لکه های رنگی در “منطقه نمایش” شود.

دوربین سلفی زیر نمایشگر نوکیا ۹.۳ دوباره لو رفت

با این وجود شایعات همچنان ادامه دارد که HMD Global این ویژگی را با پرچمداران نوکیا 9.2 یا 9.3 PureView ارایه می کند، که قرار است در اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود و اگر HMD قادر باشد فناوری دوربین سلفی را به اندازه کافی خوب کار کند، هیچ دلیلی وجود ندارد که ما این فناوری را در سال ۲۰۲۱ نبینیم. البته اینکه پرچمدار آتی نوکیا از اسنپدراگون ۸۷۵ بهره ببرد کمی جای تردید است.

نظر شما چیست؟ منظر دوربین سلفی زیرنمایشگر هستید یا اسنپدراگون ۸۷۵؟

نوشته اولین دوربین سلفی زیرنمایشگر با دستگاه اسنپدراگون ۸۷۵ برند کمترشناخته شده ارایه می شود اولین بار در ترنجی پدیدار شد.