براساس مصوبه شورای عالی مجازی تا سال ۱۴۰۴ بنا داریم ۲۰ درصد سهم گوشی هوشمند را در داخل کشور تولید کنیم به طوری که تا پایان امسال ۴۰۰ هزار گوشی هوشمند داخلی تولید خواهد شد. همچنین صادرات گوشی های تولید داخل در برنامه وزارت ارتباطات نیز وجود دارد. این یعنی قرار است تبدیل به صادرکننده موبایل شویم!

صادرات گوشی های تولید داخل

ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه تا پایان امسال ۴۰۰ هزار گوشی هوشمند در کشور تولید خواهد شد، گفت:

در حال حاضر یکی از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعلی که در کشور وجود دارد، طراحی و ساخت گوشی‌های هوشمند موبایل است، به طوری که شرکت‌های داخلی در این راستا گام برداشته و اقدام به تولید گوشی کرده‌اند و گوشی‌های تولید شده برای کشورهای خارجی نیز ارسال می‌شود.

(تصویر تزئینی است)

وی افزود یکی از گام‌های مهمی که در راستای تأمین نیازهای شهروندان در بازار گوشی موبایل انجام داده‌ایم این است که به تولید گوشی و مودم پرداخته‌ایم. در حال حاضر کشورهایی مثل عراق از مشتریان تولیدات ایرانی هستند. در واقع هدف ما از ورود به تولید گوشی موبایل این است که می‌خواهیم کاری بکنیم که تا جایی که می‌توانیم، نیاز جامعه را به خارج از کشور برای تأمین قطعات و محصولات خارجی کاهش دهیم. این در حالی است که با همکاری اپراتورهای داخلی، یک زیست‌بوم طراحی کرده‌ایم که به شناسایی تولیدکننده آن پرداخته و با همکاری آنها در یک برنامه مدون و با نگاه کلان پا به عرصه اقتصاد دیجیتال گذاشته‌ایم.

هاشمی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های گوشی‌های هوشمند تولید داخل این است که با نگاه ایجابی با همکاری یکی از اپراتورها فعالیت سرویس‌های خط موبایل ایرانی را باندل کرده ایم در واقع برای اینکه بتوانیم شهروندان را برای خرید این نوع گوشی‌ها ترغیب کنیم، بین تولید کننده ، اپراتور و سیستم بانکی در حال برقراری ارتباط هستیم تا در عرضه گوشی های تولید داخل هیچ گونه مشکلی وجود نداشته باشد.

نظر شما چیست؟ یعنی واقعا گوشی ساخت داخل می تواند کیفیت صادراتی داشته باشد؟!

نوشته صادرات گوشی های تولید داخل در برنامه وزارت ارتباطات اولین بار در ترنجی پدیدار شد.