نمایشگر گلکسی M41 با پنل OLED ارزان از TCL ارایه خواهد شد

گوشی های جدید Galaxy M سامسونگ شامل گلکسی M41 و گلکسی M51 است که اخیرا در ماه مارس لو رفت. طبق گفته Elec، یکی از این دستگاه ها اولین گوشی سامسونگ خواهد بود که پنل OLED را از یک تأمین کننده متفاوت نسبت به نمایشگر سامسونگ به نمایش می گذارد. بله گفته می شود که نمایشگر گلکسی M41 با پنل OLED ارزان از TCL ارایه خواهد شد. گلکسی ام ۴۱ قرار است پنل ارزان تری داشته باشد.

نمایشگر گلکسی M41

تولیدکننده Samsung Display به عنوان تأمین کننده پنل های OLED در گوشی های هوشمند، رهبر بازار است. سال گذشته، این شرکت زیرمجموعه سامسونگ الکترونیک ۸۰ درصد از بازار پنل های کوچک و متوسط ​​OLED را به خود اختصاص داد.

اما ممکن است انحصار نمایشگر سامسونگ به زودی پایان یابد زیرا تأمین کنندگان پنل چینی در چند سال گذشته شروع به بهبود کیفیت خود کرده اند. در حقیقت، سامسونگ الکترونیک خود درخواستی به BOE در جهت تامین نمایشگر Galaxy S21 ارسال کرده بود. با این حال این صفحه ها در آزمایشات برای کسب رتبه کیفی شکست خوردند.

اکنون طبق یک گزارش جدید، شاید گلکسی ام ۴۱ از پنل OLED بهره خواهد برد که از فناوری Optoelectronic TCL China Star چین یا به اختصار CSOT استفاده خواهد کرد. صفحه نمایش انعطاف پذیر با رزولوشن FHD+ یا (1080 x 2340 پیکسل) و نسبت ابعاد 19.5:9 اینچ خواهد بود.

همین پنل در تلفن های هوشمند رده بالا مانند سری Xiaomi Mi 10 و سری Motorola Edge یافت می شود در ادامه این گزارش آمده است که سامسونگ الکترونیک همچنین در حال آزمایش پنل OLED شرکت OLED برای گلکسی M41 است. اگر CSOT قادر به تهیه پنل هایی برای سامسونگ باشد، سری های آینده Galaxy M و Galaxy A ممکن است نمایشگرهای ساخته شده توسط این دو شرکت چینی به جای نمایشگر ساخت سامسونگ باشد. هر دو CSOT و BOE قبلاً پنل های ال سی دی را برای تلفن های هوشمند بودجه سامسونگ ارائه داده اند.

سامسونگ الکترونیک با استفاده از پنل های OLED کم هزینه و در عین حال قابل اطمینان از تأمین کنندگان چینی، می تواند تلفن های هوشمند اقتصادی خود را در کشورهایی مانند هند به طرز بسیار رقابتی قیمت گذاری کند. از طرف دیگر، شرکت هایی مانند BOE و CSOT در آینده مشتری بیشتری را جذب می کنند و سهم بازار خود را افزایش می دهند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید تصمیم صحیحی خواهد بود؟

نوشته نمایشگر گلکسی M41 با پنل OLED ارزان از TCL ارایه خواهد شد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.