اولین بار از دو ماه پیش گزارش شده بود که سامسونگ در حال توسعه گلکسی ام ۴۱ است. این گوشی جانشین گلکسی M40 بود که سال گذشته عرضه شد. با این حال، شایعه جالبی درباره دستگاه آتی سامسونگ منتشر شده است. حالا اما خبری درباره لغو پروژه گلکسی M41 و ارایه گلکسی M51 به تنهایی می رسد. اگر منتظر این دستگاه بوده اید خبر خوبی برای شما نخواهد بود.

لغو پروژه گلکسی M41

پنل های OLED تلفن های هوشمند سامسونگ توسط Samsung Display تهیه می شود. گفته شد که Galaxy M41 اولین گوشی هوشمند سامسونگ با پنل OLED است که از شخص ثالث تهیه شده است. اعتقاد بر این بود که فناوری Optoelectronic Star چین TCL پنل هایی را برای این دستگاه تهیه می کند. طبق گزارش های اخیر سامسونگ از این ایده خودداری کرده است و به همین دلیل تصمیم گرفته است تا توسعه گلکسی M41 را متوقف کند.

طبق گزارشی از کره جنوبی، سامسونگ کار بر روی Galaxy M41 را که برای استفاده از پنل نمایشگر OLED از فناوری Star Optoelectronic Technology استفاده شده بود، متوقف کرده است. در ادامه این گزارش ذکر شده است که این شرکت تصمیم گرفته است که به جای آن، فقط Galaxy M51 را معرفی کند.

ماه گذشته خواندیم که گلکسی ام ۵۱ اکنون در حال توسعه است. جزئیات مربوط به مشخصات آن در حال حاضر محدود است، اما ما گمان می کنیم که با تغییراتی در طراحی و سخت افزار، Galaxy A51 جدید به بازار عرضه خواهد شد. این دستگاه همان استراتژی Galaxy M30 را دنبال خواهد کرد که بسیاری از داخلی آن را با Galaxy A50s مشترک بوده است.

سامسونگ گلگسی ام ۵۱ (Galaxy M51) در راه است

سامسونگ پنل های چینی را نیز برای Galaxy M51 در نظر گرفت، اما آنها نتوانستند کیفیت مورد نیاز را برآورده کنند. به همین دلیل پنل ها از Samsung Display تهیه می شوند. گزارش های اخیر حاکی از آن است که سامسونگ به دنبال تأمین پنل های چینی برای تلفن های هوشمند خود است زیرا می خواهد هزینه های خود را کاهش دهد.

گفته می شود که این امکان برای Galaxy S21 نیز وجود دارد اما پیش از این اعتقاد بر این است که سامسونگ از این ایده خودداری کرده است زیرا صفحات BOE به اندازه نمایشگرهای Samsung Display خوب نیستند.

نظر شما چیست؟ منتظر عضوی از خانواده گلکسی M هستید؟

نوشته لغو پروژه گلکسی M41 و ارایه گلکسی M51 به تنهایی اولین بار در ترنجی پدیدار شد.