آیفون ۱۲ با نمایشگر ۵.۴ اینچی از آیفون SE 2020 کوچکتر است

بله، همان بحث حاشیه نمایشگر است. به نظر می رسد که آیفون SE 2020 مدت زمان زیادی را عنوان موبایل محبوب ارزان این برند زندگی نکند. این را می گوییم چرا که آیفون ۱۲ با نمایشگر ۵.۴ اینچی از آیفون SE 2020 کوچکتر است. به این ترتیب طرفداران موبایل های کوچک حتی نمایشگر بزرگتر دریافت می کنند، حال هرچند کمی گرانتر.

آیفون ۱۲ با نمایشگر ۵.۴ اینچی

آیفون ۱۲ با نمایشگر ۵.۴ اینچی

پیش بینی می شود اپل امسال چهار مدل آیفون ۱۲ را معرفی کند. طبق گفته ها، نسخه اقتصادی دارای صفحه نمایش ۵.۴ اینچی است. به نظر می رسد این مدل خاص جمع و جورتر از آیفون SE است که اخیراً منتشر شده است.

آیفون 2020 SE دارای صفحه نمایش ۴.۷ اینچی است و ۴۰۰ دلار قیمت دارد. اگرچه این مدل اقتصادی دارای تراشه مشابه آیفون ۱۱ در سال گذشته است که دارای برچسب قیمت ۷۰۰ دلار است، اما دارای یک دوربین عقب منفرد، یک دکمه Home فیزیکی به جای Face ID و مقاومت در برابر آب نسبت به مدل های پرچمدار پایین تر است. همچنین نمایشگر بسیار پر حاشیه متعلق به سالها پیش را ارایه می کند که رزلوشن آن حتی HD است. برای کسانی که اندازه iPhone SE را دوست دارند اما نمی خواهند مشخصات را کاهش دهند، ممکن است با محصول جدید اپل شگفت زده شود.

یوتیوبر معروف اپلی EveryApplePro ویدئوبب با آیفون SE و یک رندر CAD مبتنی بر آیفون ۵.۴ اینچی در کنار هم قرار داده است و طبق آن آیفون ۱۲ در واقع جمع و جورتر از آیفون 2020 SE خواهد بود. شاید نه خیلی جمع و جورتر اما نکته این است که آیفون ۱۲ نسخه ۵.۴ اینچی دیگر حاشیه های بزرگ ندارد.

بنابراین، اگر آیفون ۱۲ از صفحه نمایش 5.4 اینچی بهره گرفته شود، در حالی که آیفون SE دارای صفحه نمایش 4.7 اینچی است، چطور ممکن است؟ خوب، همانطور که قبلاً نیز گفته شد آیفون SE دارای دکمه هوم است که فضای قابل توجهی را اشغال می کند و حاشیه لبه بالایی زیادی دارد. از طرف دیگر آیفون ۱۲ احتمالاً حاشیه های نازک تری دارد و از آیفون ۱۱ ناچ کمتری دارد.

ظاهراً تمامی مدل های آیفون ۱۲ از نمایشگرهای OLED و تراشه جدید A14 Bionic برخوردار هستند و اتصال 5G نیز استاندارد است. قیمت اولیه احتمالاً بین 649 تا 749 دلار خواهد بود.

ظاهراً آیفون SE قبلاً عملکرد خوبی داشته است و با توجه به اینکه کمبود تلفن های پرچمدار کامپکت در بازار وجود دارد، آیفون 5.4 اینچی می تواند یک ضربه سرسخت باشد.

نظر شما چیست؟ منتظر نسخه ۵.۴ اینچی آیفون ۱۲ هستید؟

نوشته آیفون ۱۲ با نمایشگر ۵.۴ اینچی از آیفون SE 2020 کوچکتر است اولین بار در ترنجی پدیدار شد.