چرا نماد دارا یکم صندوق ETF به پرتفوی من اضافه نشده است؟

در حالی که امروز آغاز معامله صندوق ETF دارا یکم است، خیلی از کاربران این سوال را دارند که چرا نماد دارا یکم صندوق ETF به پرتفوی من اضافه نشده است؟ اجازه بدهید دلیل آن را به صورت خلاصه برای شما بگوییم.

دارا یکم

شما می توانید برای اخبار بیشتر در کانال تلگرام ترنجی (@toranji) عضو شوید. کاربرانی که نماد دارا یکم صندوق ETF وارد پرتفوی آن ها نشده است دو حالت زیر را بررسی کنند:

۱- اگر از طریق کارگزاری ثبت سفارش کرده اند:

این سهام به پورتفوی آنلاین شما افزوده خواهد شد.

۲- اگر از طریق بانک یا برنامه آپ و برنامه های دیگر ثبت سفارش کرده اند:

به قسمت تغییر ناظر در پنل کارگزاری رفته و دارا یکم را وارد و گزینه ثبت را بزنید. طی ۴۸ ساعت سهم به پرتفو شما اضافه خواهد شد.

اما همچنان برخی از افرادی که کد بورسی دارند، این صندوق را در پرتفو خود نمیبینند. مشکل کجاست؟

با بررسی های انجام شده، شرکت سپرده گذاری، شرط احراز هویت سجام برای نشستن صندوق دارا یکم در پرتفو ها الزامی است و افرادی که احراز هویت سجام نشده اند، نمیتوانند این صندوق را در کد بورسی خود بگیرند.

چگونه احراز هویت سجام انجام بدهم؟

برای احراز هویت دو راه امکان پذیر میباشد:

۱- حضوری: افراد برای احراز هویت میتوانند به مراکز احراز هویت سجام (دفاتر پیشخوان دولت) در شهر خود مراجعه کنند.

۲- غیرحضوری: همانطور که وعده داده شده بود به تازگی امکان انجام احراز هویت سجام به صورت غیر حضوری و بدون نیاز به مراجعه به مراکز احراز هویت سجام از جمله دفاتر خدمات پیشخوان دولت فراهم شده است . برای اطلاع بیشتر میتوانید به سایت سجام مراجعه کنید.

نکته: بعد از احراز هویت؛ اگر باز هم در پرتفو خود صندوق دارا یکم را مشاهده نکردید، باید با کارگزار خود تماس گرفته و اقدام به تغییر ناظر نماد دارا یکم کنید.

قیمت صندوق دارا یکم

در لحظه نگارش این مطلب قیمت صندوق دارا یکم به قرار بوده و در حال معامله است. همانطور که مشاهده می کنید، با این قیمت سود ۱۲۵٪ را نسبت به قیمت خرید به خریداران داده است.

شما صندوق دارا یکم را ثبت کردید؟ در پرتفوی شما نشسته است؟

نوشته چرا نماد دارا یکم صندوق ETF به پرتفوی من اضافه نشده است؟ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.