قیمت صندوق دارا یکم چقدر شده است؟ یکشنبه ۸ تیر ۹۹

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله دارا یکم یا صندوق ETF اول ارایه شده دولت، ابتدا با وعده تخفیف ۲۰ درصدی ارایه شد. این صندوق از دیروز قابل خرید و فروش و بورس است. امروز یکشنبه ۸ تیر ۹۹ و پیش از گشایش بازار اما می خواهیم ببینیم قیمت صندوق دارا یکم چقدر شده است؟ قیمتی که حتی از دیروز هم بالاتر است.

قیمت صندوق دارا یکم

قیمت صندوق دارا یکم

شما می توانید برای اخبار بیشتر در کانال تلگرام ترنجی (@toranji) عضو شوید. همانطور که می بینید روی عدد ۲۴ هزار تومان در حال پیش خرید و پیش فروش است. قیمت اولیه هر سهم این صندوق ۱۰ هزار تومان بود که هر کد ملی می تونست حداکثر ۲۰۰ سهم از آن را بخرد. به عبارتی هر کد ملی می توانست مبلغ ۲ میلیون تومان از صندوق دارا یکم را بخرد.

همانطور که می بینید در حال حاضر با قیمت ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قابل معامله است. این یعنی ۱۴۰ درصد بر اساس قیمت حاضر در پیش خرید و پیش فروش امروز یکشنبه ۸ تیر ۹۹.

شما می توانید این صندوق را که شامل نمادهای خوبی هم هست را نگاه دارید یا آن را بفروشید. این سهم عبارت اند از:

همچنین برخی از کاربران با مشکل عدم نمایش دارا یکم در پرتفوی خود رو به رو هستند. برای این دسته از کاربران با بگویم کاربرانی که نماد دارا یکم صندوق ETF وارد پرتفوی آن ها نشده است دو حالت زیر را بررسی کنند:

۱- اگر از طریق کارگزاری ثبت سفارش کرده اند:

این سهام به پورتفوی آنلاین شما افزوده خواهد شد.

۲- اگر از طریق بانک یا برنامه آپ و برنامه های دیگر ثبت سفارش کرده اند:

به قسمت تغییر ناظر در پنل کارگزاری رفته و دارا یکم را وارد و گزینه ثبت را بزنید. طی ۴۸ ساعت سهم به پرتفو شما اضافه خواهد شد.

اما همچنان برخی از افرادی که کد بورسی دارند، این صندوق را در پرتفو خود نمیبینند. مشکل کجاست؟

با بررسی های انجام شده، شرکت سپرده گذاری، شرط احراز هویت سجام برای نشستن صندوق دارا یکم در پرتفو ها الزامی است و افرادی که احراز هویت سجام نشده اند، نمیتوانند این صندوق را در کد بورسی خود بگیرند.

چگونه احراز هویت سجام انجام بدهم؟

برای احراز هویت دو راه امکان پذیر میباشد:

۱- حضوری: افراد برای احراز هویت میتوانند به مراکز احراز هویت سجام (دفاتر پیشخوان دولت) در شهر خود مراجعه کنند.

۲- غیرحضوری: همانطور که وعده داده شده بود به تازگی امکان انجام احراز هویت سجام به صورت غیر حضوری و بدون نیاز به مراجعه به مراکز احراز هویت سجام از جمله دفاتر خدمات پیشخوان دولت فراهم شده است . برای اطلاع بیشتر میتوانید به سایت سجام مراجعه کنید.

نکته: بعد از احراز هویت؛ اگر باز هم در پرتفو خود صندوق دارا یکم را مشاهده نکردید، باید با کارگزار خود تماس گرفته و اقدام به تغییر ناظر نماد دارا یکم کنید.

شما صندوق دارا یکم خریدید؟ آن را نگه داری می کنید یا می فروشید؟

نوشته قیمت صندوق دارا یکم چقدر شده است؟ یکشنبه ۸ تیر ۹۹ اولین بار در ترنجی پدیدار شد.