تغییر بسته های محبوب اینترنت همراه اول

در ترنجی درباره حذف بسته های محبوب اینترنت ایرانسل از نرم افزار ایرانسل من برای شما نوشتیم. کاربران ما همچنین درباره تغییر بسته های محبوب اینترنت همراه اول نیز گزارش های متعددی دادند و با بررسی ما مشخص شد که این اپراتور به تقسیم بسته های خود به ترافیک داخلی و بین المللی، عملا باعث سردرگمی و اختلال در مصرف کاربران شده است.

تغییر بسته های محبوب اینترنت همراه اول

شما می توانید برای اخبار مرتبط در کانال تلگرام ترنجی ([email protected]) عضو شود. با بررسی شرایط نسبت به اپراتور ایرانسل می توان گفت که اینجا همراه اول از نظر زمانی بسته های متنوع خود را حفظ کرده است. همانطور که می بینید می توانید تا بسته های ۱ ساله را تهیه کنید:

بسته های متنوع از نظر مدت زمان همچنان موجود هستند

موضوعی که درباره تغییر بسته های محبوب اینترنت همراه اول وجود دارد، همانطور که بالاتر هم گفتیم مربوط به تقسیم ترافیک داخلی و بین الملل می شود. مثلا بسته محبوب ماهانه ۱۵ گیگابایت که پیش از این وجود داشت، ۱۵ گیگابایت برای اینترنت بین الملل به شما ارایه می کرد. در صورت استفاده از اینترنت داخلی به دلیل نیم بها بودن، ۳۰ گیگابایت اینترنت داشتید.

حالا اما می بینیم که در این بسته مشخص، حجم ۱۵ گیگابایت به ۲ قسمت ۷.۵ و ۱۵ گیگابایتی تقسیم شده است که عبارت است از ۷.۵ گیگابایت برای ترافیک بین الملل و ۱۵ گیگابایت ترافیک داخلی. قیمت بسته همچنان همانند قبل باقی مانده است.

این در حقیقت می تواند اینطور هم تفسیر شود که ۱۵ گیگابابت به دو بخش ۷.۵ گیگابایتی تقسیم شده و ۷.۵ گیگابایت ترافیک داخلی به دلیل نیم بها بودن همان ۱۵ گیگابایت می شود که اینجا عنوان شده است.

متاسفانه با محدود شدن ترافیک بین الملل و در عمل کم شدن ترافیک داخلی شاهد کمتر شدن ارزش این بسته ها هستیم. همچنین اکثر ترافیک مورد استفاده کاربران به صورت معمول، ترافیک بین الملل است. با تمام شدن ترافیک بین الملل شما مجبور هستید دوباره بسته اینترنت بخرید و این عملا به شما ۷.۵ گیگابایت اینترنت مفید می دهد. در همین حال ترافیک داخلی روی هم جمع می شود تا مدت زمان بسته به اتمام برسد، البته این حدس ماست.

این شرایط درباره دیگر بسته ها هم مشخص است و تقریبا اکثر بسته های محبوب به این تغییر دچار شده اند.

همچنین بخوانید: حذف بسته های محبوب اینترنت ایرانسل از نرم افزار ایرانسل من

حذف بسته های محبوب اینترنت ایرانسل از نرم افزار ایرانسل من

به وب سایت همراه اول هم سر زدیم که شاید مانند مورد ایرانسل، تفاوتی ببینیم اما شرایط به همان صورت بود که در نرم افزار همراه من دیدیم:

شما کاربر همراه اول هستید؟ بسته محبوب اینترنت شما کدام بسته است؟ آیا از شرایط فعلی و تقسیم ترافیک بین الملل و داخلی راضی هستید؟

نوشته تغییر بسته های محبوب اینترنت همراه اول اولین بار در ترنجی پدیدار شد.