حق اختراع هواوی برای لنز قابل اتصال به بدنه موبایل

هواوی از زمان آغاز همکاری این شرکت با لایکا، هر ساله برخی از بهترین تلفن های هوشمند در زمینه دوربین را عرضه می کند. ما نیمی از سال ۲۰۲۰ را پشت سر می گذاریم، اما هواوی پی ۴۰ پرو پلاس هنوز هم امتیاز دوربین در DxOMark ندارد. هر چند که با هواوی پی ۴۰ پرو صدر جدول را دارد. امروز شاهد حق اختراع هواوی برای لنز قابل اتصال به بدنه موبایل هستیم که به ما نوید یک پیشرفت ویژه را نشان می دهد.

حق اختراع هواوی

دوربین با بزرگنمایی اپتیکال گسترده در هواوی پی ۴۰ پرو پلاس ثابت می کند که یکی از بهترین های موجود در بازار است. اکنون، مطابق با حق ثبت اختراع ثبت شده توسط این شرکت، آرزوهای بزرگتری برای ادامه روند خود در فناوری بزرگنمایی گوشی های هوشمند دارد. این شرکت تصمیم دارد که در این بخش یک طراحی جدید برای تلفن هوشمند منحصر به فرد متمرکز بر بزرگنمایی دوربین را در دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا (EUIPO) ثبت کند.

لنزهای پریسکوپی با استفاده از فضای کمتری نسبت به سیستم بزرگنمایی معمولی، بزرگنمایی اپتیکال بدون افت کیفیت را در تلفن ها ارائه می دهند. اما در مقایسه با سنسورها و لنزهای بزرگتر هنوز در پشت فناوری زوم سنتی قرار دارد.

حق اختراع هواوی

هواوی قصد دارد با افزودن پشتیبانی از لنزهای قابل تعویض درست مانند دوربین عادی، این مشکل را برطرف کند. به نظر می رسد که این حق ثبت طراحی خاص دارای یک دوربین سه گانه است که از دو سنسور کوچکتر، یک ماژول فلش کشیده (شاید Xeon) و یک سنسور بزرگتر استفاده می شود که با لنزهای قابل جابجایی قابل استفاده است.

علاوه بر این، طراحی گوشی به رنگ مشکی با یک قاب پشتی دارای بافت ویژه به نمایش گذاشته شده است. همچنین، یک درگاه USB Type-C ، یک کلید پاور و کلیدهای تنظیم حجم صدا وجود دارد.

به هر حال هواوی اولین کسی نخواهد بود که لنز دوربین قابل تعویض را ارائه می دهد زیرا موتورولا قبلاً آن را با Moto Mod امتحان کرده است. ما مطمئن نیستیم که آیا این حق ثبت اختراع مانند بسیاری از اختراعات ثبت شده دیگر، عملی شود یا نه.

نظر شما چیست؟ این طرح را می پسندید؟

نوشته حق اختراع هواوی برای لنز قابل اتصال به بدنه موبایل اولین بار در ترنجی پدیدار شد.