سامسونگ با معرفی خانواده گلکسی اس ۲۰ و اعلام قیمت نسخه های 5G یک شوک به کاربران و البته به بازار خود داد. می دانیم که گلکسی نوت ۲۰ تاریخ ۱۵ مرداد رسما معرفی خواهد شد. سامسونگ باید برای این ارایه از اشتباهات گلکسی اس ۲۰ درس بگیرد، البته اگر می خواهد فروش این دستگاه به مانند گلکسی اس ۲۰ با بحران رو به رو نشود. همانطور که خانواده گلکسی اس ۲۰ هم نسخه 4G داشتند (اما در مراسم رسمی حرفی از آن ها زده نشد) می بینیم که نسخه 4G گلکسی نوت ۲۰ اولترا در راه است. این یعنی قیمت پایین تر برای بازاری که هنوز به 5G امیدی ندارد.

نسخه 4G گلکسی نوت ۲۰ اولترا

سامسونگ قرار است گوشی های پرچمدار نیمه دوم سال ۲۰۲۰ خود را در خانواده Galaxy Note 20 به بازار عرضه کند. این خانواده دو دستگاه یعنی گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی نوت ۲۰ اولترا را ارائه می دهد. پیش از این، ما انتظار داشتیم این ترکیب را در یک نسخه 5G ارایه کند. با این حال ولی به نظر می رسد که نسخه 4G گلکسی نوت ۲۰ اولترا هم در راه است.

پیش از معرفی رسمی، نسخه اولترا گلکسی نوت ۲۰ اکنون در لیست FCC ظاهر شده است. خوب، به نظر می رسد این دستگاه اکنون در مدل های فقط LTE نیز عرضه خواهد شد.

در لیست کمیسیون ارتباطات فدرال، چندین مدل از Galaxy Note 20 Ultra ذکر شده است. این لیست همچنین این واقعیت را تأیید کرده است که ما شاهد شکاف LTE یا 5G در کل ترکیب خواهیم بود. با این گفته، این دستگاه با جدیدترین چیپست اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس در ایالات متحده با مودم 5G به نام Snapdragon X55M ارایه می شود. مدل فقط LTE این قابلیت را غیرفعال می کند و این دستگاه ها وارد بازارهایی می شوند که 5G در دسترس نباشد.

جدا از تأیید این موضوع، این لیست پشتیبانی WiFi 6 را نیز تأیید کرده است. همچنین تأیید می کند که گلکسی نوت ۲۰ با اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس به جای Exynos در کره جنوبی ارایه می شود. این شرکت همین کار را با ترکیب Galaxy S20 برای بازار داخلی خود انجام داد.

چند روز پیش گزارشی را دیدیم که سامسونگ چیپست اگزینوس ۹۹۰ (و نه اگزینوس ۹۹۲) را برای نسخه جهانی دستگاه ارایه خواهد کرد. خوب، انتخاب اگزینوس ۹۹۰ به جای اسنپدراگون ۸۶۵ قبلاً انتقادات بدی را از طرفداران گلکسی دریافت کرده است. طرفداران حتی تصمیم به ایجاد دادخواستی خواستند كه از این برند بخواهند از چیپست اسنپدراگون در تمام دستگاه های پرچمدار خود استفاده كند.

مراسم Galaxy Unpacked 2020 تاریخ ۱۵ مرداد ۹۹ برگزار می شود: گلکسی نوت ۲۰ و دوستان

یادآوری می شود مراسم گلکسی آنپکد ۲۰۲۰ در تاریخ ۱۵ مرداد برگزار می شود و در آنجا این برند تعداد زیادی دستگاه را به بازار عرضه می کند. جدا از ترکیب Note 20 ، شاهد گلکسی Z Flip 5G ، سری Galaxy Tab S7 ، Galaxy Watch به همراه Galaxy Buds Live خواهیم بود. طبق گزارش اخیر، ما حتی ممکن است شاهد باشیم که این شرکت گلکسی زد فولد ۲ را هم ارایه کند.

نظر شما چیست؟ شما گوشی 5G می خرید یا نسخه 4G آن را؟

نوشته نسخه 4G گلکسی نوت ۲۰ اولترا در راه است اولین بار در ترنجی پدیدار شد.