لوگو سیستم عامل هواوی HarmonyOS لو رفت: نسخه انگلیسی و چینی متفاوت هستند!

تا به حال به لوگوی سیستم عامل توجه کرده بودید؟ من خیلی کم اما خوب است که هواوی گام های اولیه را اصولی برمی دارد. امروز لوگو سیستم عامل هواوی HarmonyOS لو رفته و جالب و عجیب اینکه نسخه انگلیسی و چینی متفاوت هستند!

سیستم عامل هواوی HarmonyOS

کنفرانس توسعه دهنده هواوی ۲۰۲۰ از تاریخ ۲۰ تا ۲۲ شهریور برگزار می شود. طبق گفته این شرکت، آن ها به طور رسمی سیستم عامل Hongmeng 2.0 را منتشر خواهد کرد. سال گذشته هواوی رسما اولین نسخه سیستم عامل Hongmeng خود را منتشر کرد. شایعه اخیر حاکی از آن است که Hongmeng 2.0 با یک لوگو جدید وارد بازار خواهد شد. نسخه غیر چینی از سیستم Hongmeng با نام HarmonyOS شناخته می شود. با این حال، نه HarmonyOS و نه HongmengOS لوگو ندارند.

یک لوگو یک شناسه ساده یک برند است. اما اگر یک لوگو جالب نباشد، می تواند نکته ناامیدکننده ای برای بسیاری از افراد به ویژه خوانندگان باشد. طبق گزارش Weibo، هواوی برای لوگو Hongmeng طرح هایی را ثبت نام کرده است. جالب اینکه سه طرح وجود دارد، به نظر می رسد که HarmonyOS و HongmengOS لوگو های متفاوتی خواهند داشت.

اولین لوگو همراه با یک سری خط است که شکل ظاهری “Hiii” را نشان می دهد. کاملا شبیه به سبک لوگو جدید HP است. تصویر دوم کاملا شبیه به تصویر اول است اما برخی از نقاط را به آن اضافه می کند. سبک نسخه چینی کاملا متفاوت است. از دو نقطه کوچک و چهار دایره با اندازه های مختلف تشکیل شده است. سه حلقه به هم وصل می شوند.

شاید به این دلیل باشد که این فقط یک علامت تجاری است اما برای من (منبع مطلب)، هیچ یک از این لوگو ها جالب به نظر نمی رسند. با این وجود، اگر مجبور شوید یکی از لوگوها را انتخاب کنید، کدام یک خواهد بود؟

برای شخص من (سینا عطایی) آنقدرها اهمیت ندارد (هر چند قطعا یک لوگو با معنی زینت یک کسب و کار است) اما محتوا از نگاه من مهم تر است.

نوشته لوگو سیستم عامل هواوی HarmonyOS لو رفت: نسخه انگلیسی و چینی متفاوت هستند! اولین بار در ترنجی پدیدار شد.