طراحی سمند جدید ایران خودرو را در یک طرح مفهومی ببینید

چندی پیش که اعضای کمیسیون صنایع مجلس از ایران خودرو بازدید داشتند، طرح خودرویی مفهمومی در نمایشگاه دستاوردهای این خودروساز به چشم می خورد. این الگوی طراحی شده مربوط به سدان جدید ایران خودرو است و گویا قرار است تا این طرح مبنای ساخت نسل دوم سمند باشد. در ادامه می توانید طراحی سمند جدید ایران خودرو را در یک طرح مفهومی ببینید.

طراحی سمند جدید ایران خودرو

طراحی سمند جدید ایران خودرو

شما می توانید برای مطلع شدن از اخبار پیش فروش خودرو در کانال ترنجی ([email protected]) عضو شوید. این خودروی مفهومی توسط شرکت «جتکو» طراحی شده و به عنوان الگوی برگزیده انتخاب شده است. منابع آگاه می گویند که از میان سه الگوی پیشنهادی برای سمند جدید، طرح جتکو با موافقت مواجه شده و احتمال آن زیاد است که با تغییرات تجاری سازی، این خودروی مفهومی به عنوان نسل دوم سمند معرفی شود.

یکی از منابع رسانه اسب بخار می گوید که این خودروی مفهومی به تازگی طراحی نشده و مدتی است که از ساخت نمونه های اولیه آن می گذرد. همچنین پروژه سمند و یا سدان جدید ایران خودرو به گونه ای تعریف شده تا بدنه و ساختار جدیدی بر روی پلتفرم PF1 ارائه شود. برای همین می توان توقع داشت که ایران خودرو در سال های ۱۴۰۰ یا ۱۴۰۱، خودرویی مدرن تر از K132 را به بازار معرفی کند و بالاخره نسل فعلی سمند را از رده تولید خارج نماید.

سدان جدید ایران خودرو که در برخی جلسه ها، سمند جدید معرفی می شود خودرویی فست بک و با طراحی به روزتر از محصولات قبلی این خودروساز است. البته که برخی کارشناسان طراحی صنعتی، خطوط طراحی نمونه مفهومی این خودرو را بسیار شرقی و کره ای می دانند و معتقد هستند که باید نسخه نهایی این محصول، با خطوط طراحی متناسب با زمان عرضه معرفی شود.

در حال حاضر ایران خودرو برنامه دارد تا در ماه های آتی محصولات جدیدی چون K132 را به بازار معرفی کند. به گفته مدیران این خودروسازی قرار است تا کی ۱۳۲ از مهر ۱۳۹۹ به تولید آزمایشی برسد و در زمستان سال جاری وارد فاز تولید تجاری شود. همچنین ایران خودرو در تدارک آن است که بزودی یک کراس اوور را با کد پروژه K125 به بازار معرفی کند. البته که به احتمال زیاد، این رویداد صنعتی در زمستان ۱۳۹۹ رخ خواهد داد و هنوز چند ماهی با معرفی این کراس اوور داخلی فاصله داریم.

نظر شما درباره طراحی سمند جدید ایران خودرو در این طرح مفهومی چیست؟

نوشته طراحی سمند جدید ایران خودرو را در یک طرح مفهومی ببینید اولین بار در ترنجی پدیدار شد.