حق اختراع جدید هواوی یک نمایشگر در بین دوربین چهارگانه دستگاه نشان می دهد

طبق اطلاعاتی که روز گذشته توسط دفتر مالکیت معنوی چین (CNIPA) منتشر شد، هواوی طراحی جدیدی را برای یک تلفن هوشمند ثبت کرده است. این حق اختراع جدید هواوی یک نمایشگر در بین دوربین چهارگانه دستگاه نشان می دهد. هر چند این ایده، یک ایده ناشناخته نیست اما نحوه پیاده سازی آن جالب است.

حق اختراع جدید هواوی یک نمایشگر

حق اختراع جدید هواوی یک نمایشگر

در حقیقت، هر تولید کننده عمده حق اختراع های بی شماری را از ایده های مختلف تشکیل می دهد. اما این بدان معنا نیست که همه آنها باید به محصول نهایی تبدیل شوند. با این حال، موردی که اکنون در مورد آن صحبت می کنیم بسیار جالب است. به هر حال بیاید فکر کنیم اختراع جدید گوشی هوشمند هواوی ممکن است روزی به واقعیت تبدیل شود.

مدل نشان داده شده در این ثبت اختراع از نظر ظاهری مشابه مدل های سری فعلی هواوی میت است. در قسمت جلویی از نمایشگر آبشاری تمام صفحه استفاده شده است. حاشیه های بالایی و پایین تقریبا وجود ندارد و قسمت پشتی از ماژول دوربین چهارگانه ماتریس استفاده می کند. همچنین یک صفحه نمایش کوچک در ماژول لنز وجود دارد. این صفحه نمایش کوچک می تواند زمان و سایر اطلاعات را نمایش دهد.

به طور کلی، اسناد جدید ثبت اختراع گوشی هوشمند هواوی در سه مدل مختلف را به نمایش می گذارد، به این ترتیب صفحه نمایش مینیاتوری را در قسمت داخلی، فوقانی و پایین ماژول لنز قرار می دهد. با این حال، نمایشگر داخل ماژول لنز آشکارا بزرگتر از دو طرح دیگر است. بنابراین صفحه نمایش می تواند محتوای بیشتری را نمایش دهد.

حق اختراع جدید هواوی یک نمایشگر

حق اختراع جدید هواوی یک نمایشگر

در حالی که ما می خواهیم بدانید آیا هواوی گوشی هوشمندی با طراحی مشابه خود رونمایی خواهد کرد، تولیدکنندگان قبلاً این کار را انجام داده اند. خوب، طراحی آنها کمی با آنچه هواوی ارائه می دهد متفاوت است. اما مفهوم این ایده یکسان است.

ما در مورد Meizu Pro 7 / Plus صحبت می کنیم. دومی با صفحه ثانویه قرار داده شده در پشت به بازار آمد. صفحه نمایش دوم (همانطور که قبلاً گفتیم) ۱.۹ اینچ است و از رزولوشن 240 در 536 پیکسل و فناوری AMOLED استفاده می کند. بنابراین باید عملکرد خوبی را ارائه دهد. این نمایشگر مشخصا کار خود را انجام می دهد اما از لحاظ سرعت پاسخ و دقت پاسخ لمسی با صفحه اصلی قابل مقایسه نیست. این صفحه نمایش در واقع قادر به ارائه تنها چند عملکرد مانند زمان، نتایج گام شمار، پخش موسیقی و چند اعلان است.

با این حال، دو مشکل مربوط به این صفحه نمایش دوم وجود دارد. اول، هیچ برنامه شخص ثالث وجود ندارد که بتواند در این صفحه اجرا شود. Meizu اعلام کرده است SDK و API را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. اما این یک سوال بزرگ است که آیا بسیاری از آنها برنامه هایی را برای این گوشی تهیه می کنند؟ دوم، این تنظیمات صفحه نمایش به کاربران اجازه نمی دهد آنچه را که نمایش داده می شود، سفارشی کنند. بنابراین، کنترل حریم خصوصی ضعیفی دارد.

بنابراین حتی اگر ثبت اختراع جدید گوشی هوشمند هواوی به محصولی واقعی تبدیل شود، به احتمال زیاد صفحه ثانویه قادر به نمایش اطلاعات زیادی نخواهد بود.

نظر شما درباره این ایده چیست؟

نوشته حق اختراع جدید هواوی یک نمایشگر در بین دوربین چهارگانه دستگاه نشان می دهد اولین بار در ترنجی پدیدار شد.